HASÍK

NEBO NENÍ POHODA,

MUSÍ PŘIJET ZÁCHRANÁŘI,

JEJICH MAJÁK JASNĚ ZÁŘÍ.

Právě hasiči jsou jednou ze složek, která při nehodách pomáhá. Jak rozmanitá je jejich práce dětem vyprávěli zástupci hasičského sboru z České Lípy, pan Polák a pan Kolstrunk.

Dětem pak předváděli modelové situace, s kterými se mohou setkat. Každý měl možnost si vše vyzkoušet. To, že není jednoduché popsat událost a místo, kde požár vypukl, případně kde se stala dopravní nehoda viděly děti na několika příkladech.

Oba pánové měli celý program perfektně připravený. Moc děkujeme. Děti byly nadšené a o všem si povídaly i mimo akci . Každý dostal papírový model auta na slepení. Většina z nich už má svou garáž ve třídě.

Těšíme se, až se pojedeme podívat do opravdových hasičských garáží do České Lípy.

Mgr. Jana Pancová