Zase o stupínek výše!

Již počtvrté se naše škola účastnila mezinárodní matematicko-fyzikální soutěže s názvem JUNIOR NÁBOJ 2019. V ní se utkaly čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Klání probíhalo současně na mnoha soutěžních místech ve třech státech (ČR, Slovensko, Polsko) a průběžné výsledky jsme mohli sledovat na webu https://junior.naboj.org/.

Na začátku soutěže obdržel každý tým šest příkladů. Jakmile některý z nich vyřešil, dostal zadání dalšího. Obtížnost příkladů postupně vzrůstala a kdo vyřešil v časovém limitu 120 minut nejvíce příkladů, vyhrál. Úspěch nezávisel jen na schopnostech jednotlivých členů, ale i na týmové spolupráci.

Na Gymnáziu Česká Lípa dubskou školu reprezentovali tři hoši z devátého ročníku a jeden z osmé třídy. Letos se jim povedlo zabojovat, protože jejich umístění bylo nejlepší za celou dobu, kdy ZŠ Dubá do soutěže vstoupila. Žáci totiž obsadili 6. místo! Před nimi bylo pouze Gymnázium Česká Lípa, dvě velké školy z Nového Boru a ZŠ Pátova. Za námi se pak umístily ostatní školy z České Lípy a Skalice.

Gratuluji a děkuji za pěknou reprezentaci naší školy.

Mgr. Miroslava Sochová