KRÁL ŠVIHADLA

autor: | 16. května 2012 | Školní družina

Dne 25. 4. 2012 proběhla akce ŠD “ Král švihadla „. Nejprve jsme šli společně na hřiště, kde jsem dětem vysvětlila, podle jakých pravidel se bude soutěžit. Děti mohly skákat přes švihadlo technikou, jaká jim nejlépe vyhovovala.Skákaly, kdo nejdéle vydrží. Skupiny byly rozděleny podle tříd. I chlapci techniku přeskoků zvládli. Děvčata se ukázala, že umí i obtížnější přeskoky. Soutěž nám příjemně zpestřili kluci, kteří čekali na odpolední vyučování. Půjčili jsme jim švihadla a tak nám ukázali, jak dobře umí skákat. Ale největší sranda byla, když jsme jim půjčili přetahovací lano. Kluci se  přetahovali a děti z družiny jim usilovně fandily. Poté kluci vyzvali děti, aby si to s nimi rozdali. Dětí bylo více a tak to vyhrály. Po jejich odchodu na vyučování jsme pokračovali a v každé kategorii vyhlásili „Krále švihadla“. Dětem se sportovní odpoledne líbilo, dostaly sladkou odměnu a dáreček, který si sami vybraly. Z této akce jsem měla dobrý pocit, protože jsme celé odpoledne sportovali venku na sluníčku .

Vypracovala: ved. vychovatelka Lenka Treutnerová