Kronika lyžařského kurzu 2011-12

autor: | 9. ledna 2012 | Akce školy, Aktuality

Stejně jako loni, i letos jsme vsadili na počasí a hned počátkem nového roku jsme vyrazili s 20 nadšenci a 2 lyžařskými instruktory Bc.Věrou Valovou a p.Františkem Kadlecem do našich hor. O volný čas dětí se staral pedagog volného času paní Romana Najmanová. A rozhodně jsme neprohloupili. Zatímco v Dubé pršelo, v Krkonoších mezitím napadlo asi 50cm nového krásného sněhu a čekal jen na nás!

1.den lyžařského výcviku

V 10 hodin jsme se rozloučili s rodiči na autobusovém stanovišti v Dubé

a vyrazili jsme do Vítkovic v Krkonoších.

Hned po rozdělení pokojů jsme se přemístili na nejbližší svah nazvaný Jizerka, kda pod dohledem zkušeného oka poroty byli účastníci tohoto zájezdu rozděleni do 2 základních družstev-naprostí začátečníci a zkušení.

Do toho nám opět silně chumelilo, přes obrovské vločky se porotě velmi těžko identifikovalo, kdo vlastně sjíždí z kopce.Vše ovšem velmi dobře zaznamenalo oko kamery a večer se téměř všichni při promítání poznali.

2.den-výcvik

3.družstvo se vydalo na Aldrov pěšky . 1.a 2.družstvo pomohlo svým spolužákům a lyže jim vyvezlo kotvovým vlekem na kopec, takže přesun se jevil už jen jako sranda, ale nebyla……

Zatímco 1.a 2.družstvo se kochalo výhledem do údolí Vítkovic…

3.družstvo pečlivě nacvičovalo základní rovnovážná cvičení,aby již další den zvládli všichni jízdu na vleku a klidný pohodový sjezd. což se myslím zdařilo.Všichni se snažili, aby techniku jízdy pluhem s přehledem zvládli. Odpoledne pak pokračovali v těchto disciplínách i v týmovém souboji s paní Romanou Najmanovou,aby se co nejlépe zžili s lyžařskou výzbrojí.

Večer se pak komisi a všem svým spolužákům představili jednotliví členové našeho týmu hrou „FACE DEKOR“, obličeje měly charakterizovat jejich osobnost, vzory, nálady,pocity……. A jak to dopadlo?

                

3.den- opět výcvik

Hned ráno všichni členové vystoupali k vleku a VŠICHNI !!! dnes již vyjeli dvoukotvovým vlekem „Jizerka“ nahoru.

Po krátkém vyježdění se dnes i 3.družstvo vydalo „Prezidentským expresem“ na Aldrov. Bohužel počasí nám příliš nepřálo, silný vítr a občasné srážky ztěžovalo tvrdý výcvik. Přesto každý člen výpravy podal dobrý výkon. Každý si zasloužil po právu odpočinek v příjemně vyhřáté restauraci dole u vleku.

4.den-odpočinkový

V tento den pravidelně všichni účastníci nejprve poznávají okolí Vítkovic……..

a hned po obědě pak skupina vyrazila do blízkého města Jilemnice, tekntokrát Krakonoše z ledu a sněhu na náměstí marně hledala….

Účastníci LVVZ na Jilemnickém náměstí

V zámku všechny zaujal mechanický betlém  a krkonošské muzeum.Některé pak uchvátila korálková dílna v objektu zámku, kde si ten, kdo měl zájem mohl vyrobit různé šperky či okrasné stromy.

A po zaslouženém dovádění vjilemnickém sporvovním bazéně se pak všichni vrátili zpět do Vítkovic. Ti zdatnější pak opět vyrazili na sjezdovku vybaveni cyklistickými blikačkami na přilbě na večerní lyžování…

5.den

přišly na řadu terénní nerovnosti …

6.den

vrcholí přípravy na závody, 1.družstvo pak zkouší carving…

7.den-OBŘÍ SLALOM

Výcvik vrcholí, po rozježdění na Aldrově se celá skupina přesunuje na svah Jizerka, kde již p.Kadlec spolu s několika pomocníky připravili branky slalomu, děti jsou rozděleny do 4 kategorií a můžeme startovat….vše je pečlivě zaznamenáno kamerou.

Večer pak přichází loučení….poslední noc a jede se domů. Nejstarší holky napadlo vyslat do nebes společné poselství prostřednictvím balónů štěstí a tak se všichni podepsali na dva balóny s přáním sejít se zas za rok..byla tak založena nová tradice LVVZ. Ještě dlouho bylo vidět oba balóny s poselstvím, jak se vznáší nad ospalými Vítkovicemi…….

Poselství