Květen v družině

autor: | 30. května 2023 | Akce školy, Aktuality, Školní družina

Květen v ŠD 2

Díky krásnému počasí jsme strávili mnoho odpolední venku. Venku se také uskutečnily tři družinové akce. První s názvem Environmentální odpoledne, která se odehrála na školní zahradě, děti se rozlosovaly do tří skupin: Plast, Papír a Sklo a v těchto týmech absolvovaly úkoly. Druhá akce se jmenovala Výtvarná výchova v přírodě, děti malovaly vodovými barvami na velké formáty papíru. Díla jsou vystavena ve škole. Třetí a největší akce proběhla poslední květnový den a její název Dětský den, mluví sama za sebe. Děti soutěžily v pěti disciplínách a sladkosti je neminuly.

Ve školní družině jsme ještě stihly malovat portrét maminky, dokončit myšlenkovou mapu na téma Jaro, vyzdobit školní chodbu a udělat pár fotografií s králíkem Míšou, o kterého se celý rok staráme. V dopravní výchově si děti zopakovaly pravidla silničního provozu.

Těšíme se společně na červen, čeká nás družinová olympiáda a do vysvědčení a prázdnin už jen pár dní.

Z. Krausová, ŠD 2

Měsíc  květen začal  návštěvou knihovny, kde se žáci dozvěděli mnoho zajímavého. Dne 10.5. jsme se vydali do ulic města prodávat  „ žluté kytičky“/ den proti rakovině/. Všechny se prodaly, a to nás potěšilo. Maminky měly svátek , a tak jsme pro ně vyráběli přáníčka, ze kterých měly  určitě radost.  Uklízeli jsme okolo školy,  následovalo  „recyklohraní“, které nás moc bavilo. Na zahradě jsme  pleli plevel a čistili relaxační chodníček .V závěru měsíce proběhla akce  „ vycházka za historií“,  která nás seznámila s historií města Dubá. Chodili jsme ven na vycházky a na hřiště. Závěr  měsíce patřil výtvarné soutěži v přírodě.

Lenka Treutnerová, ŠD 1