Leden ve školní družině

autor: | 8. února 2024 | Akce školy, Aktuality, Školní družina

LEDEN V ŠD1

Tento měsíc byl nabitý akcemi. Tříkrálová sbírka byla velmi úspěšná a vybralo se 6899 Kč. Na síť na chodbu jsme malovali temperovými barvami zasněžený strom, který se nám moc povedl. Také jsme skládali puzzle, stavěli ze  stavebnic a z ruličky toaletního papíru jsme vyráběli sněhuláka. Aby nám nechyběl pohyb, hráli jsme pohybové hry tzv. prolézaná, skákali panáka a chodili ven bobovat. Nezapomínáme ani na želvu Evžena, ale i na ostatní zvířátka s kterými se rádi mazlíme.

Lenka Treutnerová, vychovatelka ŠD 1

Leden v ŠD 2

Leden ve školní družině 2 byl pestrý. Na začátku nového roku nás příjemně překvapil sníh, proto jsme se snažili být často venku, děti si přinesly boby a ježdíky, kdo neměl, toho svezl kamarád. Když sníh roztál, sešly se všechny družiny v tělocvičně a společně si zasportovali a zasoutěžili. Když jsme se suchými křídami pokusili zobrazit zimní krajinu, byli někteří barevní až na nose. Se smíchem jsme shlédli film Zpívej 2., který nás svým obsahem motivoval na tradiční družinovou Superstar. Na tu jsme pečlivě nacvičovali a poté vyráběli tematické masky a kulisy. V dopravní výchově se děti dozvěděly něco o zdravovědě a v OČMS o tom, jak zavolat sanitku. Mezitím jsme stavěli z Lega, kreslili, hráli hry a starali se o želvu Evžena. V únoru nás čeká např. Družinový karneval..

Z.Krausová, vychovatelka ŠD 2

.