Leden ve školní družině

autor: | 31. ledna 2023 | Akce školy, Aktuality, Školní družina

V měsíci lednu bylo v ŠD1 napilno. Začalo to účastí na Tříkrálové sbírce /vybralo se krásných 6508 Kč. Akce Ptačí hodinka, kde jsme sčítali ptáčky, byla zajímavá. Účastnili jsme se soutěže O nejoriginálnějšího sněhuláka.. Aby zvířátka neměai hlad, vydali jsme se ke krmelci s dobrotami.  Na síť na chodbu žáci namalovali sněhuláky z barevných kříd. Naším největším projektem byla výroba semaforu. Ten se nám opravdu povedl. Jinak žáci hráli deskové a karetní hry. Také jsme nezapomněli na naše korálovky.

Lenka Treutnerová

Leden 2023 ve školní družině 2

Rok 2023 jsme v ŠD zahájili pilnou prací. Hned první lednový týden proběhla Tříkrálová sbírka.        Poté jsme se pustili do výroby sněhuláka do školní soutěže. Na základě spolupráce s třídní učitelkou prvňáčků dále pokračujeme ve společné činnosti, tentokrát na téma Zima. Nejprve jsme se věnovali ptáčkům. Například jsme se zúčastnili akce Ptačí hodinka. Společně jsme se učili rozeznat stopy zvířat. Hodně času jsme věnovali přípravě na družinovou Superstar. Kromě nacvičování hudebních čísel, jsme vyráběli i masky na tuto akci. Ještě jsme stihli postavit pár opravdových sněhuláků, protože k naší velké radosti napadl sníh. Myslím, že jsme toho stihli hodně, v únoru budeme pokračovat.

1. Krausová, vychovatelka