Lyžařský výcvik

autor: | 3. února 2014 | Akce školy

Lyžování na Benecku

lyžák1

Žáci základní školy Dubá se i letos zúčastnili lyžařského kurzu v Krkonoších. Přes původní problémy s ubytovatelem jsme nakonec sehnali vynikající ubytování v pensionu Villa na Benecku, bohužel však již nebylo možnost změnit termín, tudíž jsme jeli od 4. ledna do 11. ledna, což bylo období téměř beze sněhu.

Přes původní pesimismus jsme si nakonec užili lyžování do sytosti, pouze jsme museli vyřešit dopravu ke vzdálenějším vlekům ve skiareálu Herlíkovice – Bubákov, kde byly sněhové podmínky vcelku přijatelné. Sice se tím navýšily náklady na dopravu, ale díky zastupitelstvu města Dubá byl tento problém vyřešen, jelikož zaplatilo dopravu i s navýšením z vlastních zdrojů. Patří jim za to ještě jednou poděkování.

Kromě samotného lyžování jsme navštívili plavecký bazén v Jilemnici, žáci absolvovali přírodovědnou a zeměpisnou přednášku v muzeu ve Vrchlabí. Jeden večer nás navštívil bývalý náčelník horské služby z Benecka, který nám názorně připomněl, že hory jsou velmi krásné, ale zároveň mohou být velmi nebezpečné. Ve večerních hodinách jsme si užili spoustu zábavy při různých soutěžích a hrách.

Přestože pro některé bylo těžké opustit na týden teplo rodinného krbu, zvláště když sněhové podmínky nebyly příznivé a ani předpověď nenaznačovala zlepšení, kurz se velmi vydařil a všichni účastníci odjížděli domů plni zážitků a dojmů a již se těší na příští ročník. Poděkování patří také panu učiteli Františkovi Kadlecovi, který celý kurz zorganizoval, panu Václavu Schwarzovi, který pomáhal s výcvikem na sněhu a paní Romaně Najmanové, která se o nás starala v odpoledních a večerních hodinách.

vedoucí LVVZ p.František Kadlec