O mamince a pro maminku

autor: | 7. května 2020 | Akce školy, Aktuality

Všem maminkám přejeme k jejich svátku úsměv na tváři a veselé dny.

Jak vidí svojí maminku některé děti:

Moje maminka se jmenuje Kornélia , je  jí 37 let,,narodila se na Slovensku. Má 2 bratry a 1 sestru.Maminka je hodná,milující,pracovitá,ochotná,krásná,starostlivá, prostě nejlepší maminka, kterou by si přál každý 🙂 Moje maminka miluje vůni šeříků (kytek), a to má po své mamince.Snaží se pro nás dělat maximum. Mamince doma pomáhám třeba v kuchyni nebo jinde po celém bytě. Na Den matek jsem mamince dala obrázek : moje maminka a bylo tam rozepsáno jaká je + kytičky. Moji maminku miluju a za nic na světě bych ji nevyměnila Děkuju za svoji maminku .Natálka

Mám maminku rada, protože pro mě děla první poslední.Kupuje mi věci do školy ,k narozkam jsem dostala povlečení a od Domči a Davida penál . Pomáhám mamince na zahradě uklízet a pomáhám se dřevem. Znamená pro mě všechno  na světě. Maruška

Maminka pro mě znamená vše, mám jí rád i ona mě. Dal jsem mamince růže a bonboniéru. pomáhám jí doma s uklízením umýváním. Lukáš

Moje maminku mám moc ráda, protože se o mě hezky stará. Vaří mi samé dobrůtky. Hezky se mi s maminkou povídá a ráda jí pomáhám s vařením a úklidem. Třeba ráda vytírám podlahu. na maminku se mohu spolehnout. Mám jí nejradši na světě. A za nic jí neprodám.

Bára M.

Mamiinku mám rád, protože mi objednala prut a já jsem začal chodit na ryby. Znamená pro mě strašně moc. Mamka je na mě hodná, když jí nenaštvu. Dělá pro mě maximum a já pro ní pracuju na zahradě, když je dlouho v práci.  Míša P.

Moje maminka je hodná,ale očas mě dooost štve.Nutí mě do čeho se mi vůbec nechce např.vyndání myčky,psaní úkolů.Jinak je fajn.Když něco neumím ,tak si jdu za ní pro radu.

Vždycky se mi snaží poradit.Někdy jí pomáhám na zahradě i doma.A taky se někdy pěkně hádáme a mamka mi pak řekne,že jsem puberťačka bláznivá.Jednou jsem od ní dostala i po hubě,protože jsem byla na ní hodně hubatá.Od té doby už to radši nezkouším.Pomáhat musím,protože mamka má dvě práce,aby vydělala dost peněz,abych mohla jezdit na koních.

Stojí jí to hodně peněz.Doma se snažím starat o náš zvěřinec.Skoro všechny zvířatka ,co máme doma jsme s mamkou zachránily.Někdo si je pořídil a nechtěl se o ně starat.

Tak je mamka vzala domu.Pomáháme s mamkou i v útulku Dogsy.Občas, když má čas, tak si vyrazíme na procházku nebo výlet.Koukáme spolu na telku,nejraději máme seriál Slunečná a Vyprávěj.Prostě ji mám ráda.

Barbora

Mojí maminku mám ráda,protože tady vždy pro mě je,i když jí zlobím, tak mě má pořád stejně ráda.Znamená pro mě mnoho, mám jí moc ráda a vím ,že ona mě taky.Dělá pro mě fůru věcí ,třeba: dělá mi jídlo,uklízí a stará se o mě.Prostě skvělá maminka,nejlepší na světě.

Adriana

Moje maminka pro mě znamená vše.Moje  maminka se stará o domácnost a stará se i o nás,čeká miminko:-).Proto  se snažím jí co nejvíce se vším pomáhat, aby si mohla odpočinout.Maminka, když něco nechápu, tak mi pomůže,je vždy usměvavá ,krásná,hodná,milá.Je to ta nejlepší maminka na celém světě. Nikdy bych jí za nic na světě nevyměnila.

Stázka

Moje maminka se jmenuje Zuzana. Má štíhlou postavu, kaštanové vlasy a modré oči. Pracuje jako knihovnice a je moc hodná. Má ráda sladkosti, nejvíce čokoládu Milku. Taky ráda chodí do přírody a každou volnou chvilku čte. Někdy jí pomáhám zálévat zahradu a vytírat schody. V létě jezdíme k moři, a to pak večer maminka vypráví pohádky a pověsti. Krásně se u toho usíná. Společně někdy hrajeme karty, umím Prší a Žolíky.

Marek

Maminku mám rád, protože dobře vaří,peče a je tu vždy když ji potřebuji.Maminka pro mě dělá spoustu věcí a já si toho moc vážím a hlavně je tu.Snažím se pomáhat s úklidem doma,věším prádlo občas a začal jsem péct.Občas ji i zlobím,ale pak mě to mrzí.Maminku bych nevyměnil za žádnou jinou, je ta nejlepší na zemi a moje.

Péta

Moje maminka je moc hodná protože se o mě stará pomáhá mi ve stresech ,vždy se na ní můžu spolehnout, vše jí říct i když s tím nesouhlasí. Je pro mě úplně vše,  mám jenom jí.
Já jsem puberťák, ale snažím se jí vždy pomoc s nákupy a na zahradě i jiné potřeby,i prostě jí mam rád.

FILIP

Maminka je pro mě důležitá. Maminka mi vaří,pere prádlo,pomáhá mi s úkoly, dělá mi snídani. Občas ji pomůžu utřít nádobí a občas ji pomůžu pověsit prádlo. Až nebude karanténa ,tak mamince koupím dárek – hrníček- Nejlepší maminka na světě.

Eliška

Moje maminka, je pro mě vše dobré na světě. I když se občas neshodneme, tak vím, že mně má ráda a já ji. Snaží se mi teď pomáhat s úkoly, ale pomáhá mi vlastně kdykoliv potřebuju. Já jí pomáhám tím, že vynáším odpadky, jdu vyvenčit psa, vyklidím myčku nebo třeba dojdu nakoupit. Rádi se z legrace pošťuchujeme a děláme si srandu. Moji maminku vždy rád obejmu, pomazlím se s ni, nebo ji jen tak dám pusu. Maminka pomáhá také Adélce s úkoly a Adélka pomáhá mamce při vaření. Bez mamky bych tu nebyl, mám ji nade vše rád.

Vojta

Mojí maminku mám moc rád, protože je hodná a skvěle vaří. Znamená pro mě všechno, pracuje od rána do večera. I když chodí do práce, doma pere, uklízí, pracuje na zahradě a dobře se o nás stará. Já vysávám, vynáším koš, občas pomáhám na zahradě a když potřebuje, dojdu do obchodu.

Pepa