Pasování na čtenáře

autor: | 16. května 2024 | Akce školy, Aktuality

V úterý, 14.května, jsme se s prvňáčky vydali do naší dubské knihovny. Čekal tam na nás sám pan Berka z Dubé. Nemůžeme uvěřit, že školní rok uběhl jako voda a malí prvňáčci už znají celou abecedu a vše si zvládnou sami přečíst. A takový pokrok se musí pořádně oslavit. Jak jinak, než pasováním na opravdové čtenáře a čtenářky.

Děti dostaly pro vzpomínku na tento den čtenářský glejt, knihu Staré pověsti české a placku „Už jsem čtenář“.

Po pasování nesměla chybět fotografie, která bude tento neobyčejný den připomínat.

Ve zbytku času jsme ještě prozkoumali knížky, které místní knihovna nabízí a těšíme se, že využijeme náš první čtenářský průkaz do knihovny, i ten jsme v knihovně obdrželi.

Oslavu jsme zakončili v cukrárně a i pan Berka z Dubé si pochutnal na dortíku, stejně jako my na zmrzce.

Děkujeme paní Lucce Matysové za tyto hezké chvíle.

Čtenáři z první třídy, paní učitelka Janča a paní asistentka Renča