Poznáte je?

autor: | 3. prosince 2014 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Páťáci se v chovatelské třídě učili psát popis zvířete. Poznáte z jejich prací, jaká si vybrali zvířátka?

Má krásně huňatou a hebkou srst, 4 nohy a ocásek jako jehličí. Živí se granulemi, ovocem a zeleninou. Je velká jako menší králík a má asi 4 centimetry velké uši.

Měří asi 20 centimetrů, má krunýř a kulatou hlavu. Na ní má malé oči, nemá uši, ale má ocas.

Můj oblíbenec je veliký jako králík, který vylezl z hnízda. Má čtyři malé nožky, špičatý čumáček a zakulacenou hlavu. Má chlupatý ocásek, huňatou srst a očka s bílým vnitřkem. Jeho nejlepší zábavou je běhat v kolečku. Mého oblíbence mám rád, protože nekouše své spolubydlící ani lidi a je roztomilý.

Vybrala jsem si zvířátko, které se jmenuje Sisi. Je velká asi jako má dlaň, má zrzavou srst, v polovině těla s bílým pruhem. Má kulaté černé oči, malá kulatá ouška a růžový čumáček. Má oválné tělo a malinký ocásek.

Zvíře bych pojmenoval Fernando. Nemá srst a je velký jako předloktí. Hlavu má jako šišku, místo uší má ušní otvory na místě žaber, má nosní otvory a ústa. Také má delší ocas a tvarem těla připomíná hada, ale má čtyři nohy. Živí se cvrčky.

Video z této hodiny můžete vidět zde http://youtu.be/CyJlJUQVQBw