Rodilí mluvčí na hodinách angličtiny

autor: | 28. listopadu 2011 | Akce školy

V měsíci říjnu a listopadu jsme s radostí uvítali možnost pozvat do školy p. Carpentera ,angličana, který v současné době žije v Kanadě. Požádali jsme ho o účast v hodinách anglického jazyka, aby se žáci sami na sobě ověřili, zda rozumí rodilému mluvčímu a jak jsou schopni komunikovat.

P. Carpenter navštívil hodiny 4., 7. a 9. třídy spolu se svoji manželkou. Byly to velmi zajímavé hodiny, protože ve výuce jsme se střídali a žáci se přesvědčili, že výklad a procvičování různých jevů  na naší škole probíhá správným způsobem.Také se přesvědčili o nutnosti dostatečné  slovní zásoby, na což je také p. Carpenter upozornil a zdůraznil nutnost opakování a procvičování doma.Kromě přímé výuky se žáci dověděli zajímavé informace o Vánocích v Anglii a Kanadě, jaká jídla na tyto nejoblíbenější svátky připravují a jak tráví vánoční čas, jaká zvířata žijí v Kanadě, o jeho setkání s medvědem i o jeho rodině, o oslavě Halloweenu.

Chci p. Carpenterovi poděkovat, že při návštěvě naší oblasti si udělal čas a strávil s námi zajímavé a hezké chvíle a doufám, že budeme mít možnost se s ním ještě setkat. Žáci manželům Carpenterovým darovali keramického Dubínka ,což je velice překvapilo a dojalo.

Alena Adámková