Sedmáci na hradě

autor: | 21. června 2012 | Akce školy

Ve čtvrtek 24. května jsme využili téměř letního sluníčka a společně se spolužáky ze 6. ročníku jsme vyrazili na Pražský hrad.

Zde nás přivítala paní průvodkyně, která se snažila přiblížit nám jak historii Hradu, tak zajímavosti ze současnosti. Společně jsme si prošli nádvoří, chrám sv. Víta, Starý královský palác, Zlatou uličku i hladomornu.  Litujeme jen, že paní průvodkyně mluvila velmi tiše, tudíž jí někteří z nás neslyšeli. Časově byla prohlídka velmi náročná (ale krásná!!!), dokonce jsme neměli ani čas se v klidu nasvačit, a tak jsme při zpáteční cestě všichni uvítali krátké zastavení v tamějším restauračním zařízení J

 

Pevně věřím, že na tento příjemně prožitý den budeme všichni dlouho vzpomínat!

 

Mgr. Jana Kebrlová

 

A jak hodnotily děti???

 

Na školním výletě v Praze se nám líbilo to, že jsme navštívili Pražský hrad, Zlatou uličku, hladomornu a McDonald´s. Také se nám líbila výměna stráží na Hradě. Ale paní průvodkyně mluvila potichu a moc spěchala L

Tereza Jansová a Štěpánka Zývalová

 

Když jsme dorazili, tak nás přivítala paní průvodkyně. Ze začátku působila příjemně, ale potom jsme neslyšeli její výklad. Navštívili jsme hladomornu, katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku a Vladislavský sál. Zpáteční cesta vedla do McDonaldu, kde jsme si koupili občerstvení.

Jana Blahutová a Karolína Kašparová

 

Nejvíc se mi líbila výměna stráží…….Chrám sv. Víta je moc hezký, zejména mě zaujala ta pestrobarevná okna a informace, že už tu stojí přes 600 let.

Andrea Vnuková

 

Líbilo se mi: Mohl jsem se podívat na různé věci, které bych jinde neviděl – katedrála sv. Víta a hladomorna.

Nelíbilo se mi: Asi rozhodně to, že tam byla spousta lidí. To tu atmosféru rozhodně pokazilo. Dále také přes ty cizí skupiny nebylo slyšet naši průvodkyni.

Petr Melincsjár

 

Pozn. Názory a hodnocení dětí se opakovaly, tudíž jsem vybrala jen některé.JKe