ŠKODA AUTO

autor: | 25. října 2019 | Akce školy, Aktuality

ŠKODA AUTO Mladá Boleslav a ŠKODA Muzeum

V úterý 22.10.2019 se 8.třída společně se ZŠ Jestřebí vydala na exkurzi do výrobního závodu ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Celá početná skupina byla vybavena reflexními vestami a sluchátky a návštěva firmy tak mohla začít. Prohlídku výrobních provozů jsme absolvovali pod vedením průvodce, který nám poskytl odborný výklad všech postupů výroby, které jsme mohli vidět. Mezi jednotlivými částmi výroby nás převážel náš autobus. Poslední zastávkou byla nová budova ŠKODA Muzeum, kde jsme si velmi přehledně vyslechli historii závodu a komentář k jednotlivým vystaveným exponátům. Na závěr si žáci vyplnili pracovní list zaměřený na Škodu Muzeum.

Terezka:

Dne 22.10. jsme jeli společně se ZŠ Jestřebí do Mladé Boleslavi do Muzea a fabriky, kde jsme viděli, jak tam lidi pracují. Měli jsme na sobě vestu a sluchátko a do toho mluvil náš průvodce. Říkal nám různé informace, třeba kolik aut se vyrobí denně atd. Mně se tam moc líbilo a doporučuji i ostatním.

Dan:

Podívali jsme se do muzea, výrobny, lisovny plechu, kde se dělali různé typy karosérií a díly na auta. V muzeu jsme se mohli podívat na staré modely aut Škoda. Exkurze se mi líbila, hlavně to muzeum.

Bára:

V Boleslavi to bylo hezké, ale jak se vyrábějí auta, mě moc nezajímá. Byli jsme i v muzeu a tam to bylo moc zajímavé. Dostali jsme pracovní listy, které jsme mohli vyplnit a měli jsme také možnost podívat se na 8minutový film o Škodovce. Poté jsme jeli autobusem okolo se podívat, jak Škodovka vypadá z vnějšku. Pan průvodce nám povídal do sluchátek zajímavosti. Bylo to hezké, ale podruhé bych tam už nejela.

Natálka:

Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí např.: za minutu se vyrobí dvě auta, mají tam dráhu s různými povrchy, aby mohli nová auta testovat. Pro designery, kteří vymýšlí auta, byla v roce 2011 škoda Skala už hotová věc, přitom je to v současnosti nejnovější model. A nejprodávanější barva auta je bílá, pak černá a stříbrná. V muzeu to bylo zajímavé, ale víc mě to bavilo ve fabrice.

Žáci 8.třídy a tř. uč. Mgr. Miroslava Sochová