Soutěž Sapere-Vědět,jak žít

autor: | 9. května 2012 | Akce školy, Aktuality

V předmětu Člověk a zdraví se učíme, jak žít zdravým způsobem života, jak si chránit své zdraví. Využila jsem nabídky a přihlásila jsem své žáky do soutěže

Sapere, s podtitulem:“Vědět, jak žít“. Soutěžili všichni žáci IX. ročníku a odvážlivci ze VII. ročníku.Nejdříve jsme se intenzivně připravovali v již zmíněném předmětu Člověk a zdraví. Neváhali jsme k prohloubení našich znalostí využít i internet, abychom si procvičili nejen svou čtenářskou gramotnost, ale i počítačovou. Trénovali jsme i ukázkový test, který má Sapere na svých stránkách.

Když jsem se vítězky školního kola zeptala, kdo vyhrál, odpověděla: „No přece já!“ Tak jsem ji ujistila: “Ano, ty.“ „Cože? Pronesla  Michaela Hradecká, vítězka školního kola. Mou pochvalu, že je šikovná, s náležitou pýchou přijala.

Na 2. místě se umístila Jana Blahutová ze VII. třídy a  na 3. místě Štěpánka Zývalová, také ze VII. třídy. Jana Blahutová se nemohla zúčastnit soutěže v okresním kole, tak ji nahradil další úspěšný soutěžící Petr Voldřich z IX. třídy.

Po vyhlášení výsledků okresního kola jsem mohla své žáky potěšit oznámením, že jsme v okresním kole zvítězili.

Pod vedením kapitánky Michaely Hradecké a s pomocí Štěpánky Zývalové , Petra Voldřicha se našim soutěžícím podařilo úspěšně vyřešit i test v krajském kole. Umístili se na 3. místě. Blahopřeji!

Úspěšné umístění nás povzbudilo, abychom se i v příštím roce zúčastnili soutěže. S chutí a s odvahou, kterou nám již budou dodávat naše zkušenosti.

Jsem ráda, že naši soutěžící potvrdili, že mají teoretické znalosti o zdravém životním stylu na vysoké úrovni. Do každého kola soutěže jsem soutěžící musela přihlásit unikátním přihlašovacím klíčem. Naše škola je jistě unikátní v tom, že žákům II. stupně umožňuje, aby věděli, jak mají žít i v praxi. K mnohým aktivitám, jako jsou např. Zdravé svačiny, patří jistě i to, že se žáci při Praktických činnostech učí vařit. Jak dívky, tak chlapci.

A co povzbuzovalo paní učitelku do dalších soutěží? Poděkování a povzbuzení od organizátorky soutěže „Sapere-Vědět, jak žít“ – paní Lucie Štolbové. Poděkování patří i všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili.

„Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, vážení pověření pedagogové, svým aktivním přístupem k soutěži jste pomohli k nebývalému zájmu žáků o zdravý životní styl. Soutěže se tak díky Vám účastnilo celkem 21 500 žáků ze 437 škol z celé České republiky.

Chceme Vám tímto projevit úctu k Vašemu nelehkému poslání a vyslovit Vám srdečné poděkování za Vaši dosavadní spolupráci. Prosíme Vás o rozšíření tohoto dopisu tak, aby nalezl své adresáty, kterým jsme velmi vděčni za veškerou dosavadní spolupráci.

Přejeme Vám i Vašim žákům mnoho štěstí v okresním kole.

Za organizační tým soutěže „SAPERE – vědět, jak žít“:

Pro I. a II. kategorii: Lucie Štolbová

Článek napsala Mgr. Drahuše Čavnická, učitelka ZŠ Dubá