Tak už nám to začalo!

Stejně jako každý rok jsme i letos na začátku školního roku uskutečnili v chovatelské třídě návštěvu našich zvířecích kamarádů. Tentokrát jsme si prohlédli velice pečlivě všechna terária, akvária i jejich „obyvatele“ a pročetli všechny malé cedulky, které zvířátka charakterizují. Zajímal nás světadíl či oblast, kde se vyskytují, potrava, ale i jejich latinský název. A k čemu jsme tyto údaje potřebovali? Náš úkol zněl: vytvoř křížovku věnovanou zvířátkům a použij informace, které jsme zjistili v chovatelské třídě.

Žáci se rozdělili do skupin a vrhli se do práce. Čas ubíhal velice rychle, takže všichni dokončovali malý hlavolam až druhou hodinu. Každé skupině se práce povedla a zaslouží tak pochvalu. Ty nejlepší křížovky pak budou publikovány v 1.čísle školního časopisu.

Za 8.třídu tř,uč. Miroslava Sochová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Je tu září a s ním nový školní rok. Druháčci si jako jeden z prvních úkolů v tomto roce dali, že se pozdraví se zvířátky v naší mini ZOO a přinesou jim nějaké dobrůtky. Někdo přinesl mrkev, někdo jablíčko. Na misce se objevil i tvrdý chléb.

Děti si zvířátka prohlédly, pomazlily se se želvákem Evženem a pozorovaly, zda na ně vykoukne nové zvířátko, které do ZOO přibylo přes prázdniny. Nevykouklo, tak snad příště.

V závěru hodiny děti diskutovaly o tom, jaké zvířátko by si tento školní rok adoptovaly. Vyhrála činčila. Tak teď už jen adopci domluvit. Těšíme se.

Druháčci, paní učitelka Pancová a teta Naďa