U hasičů

autor: | 11. října 2024 | Akce školy, Aktuality

Ze školních lavic do praxe – exkurze u hasičů v Dubé

Nelehká práce, každodenní nasazení vlastního zdraví a života pro pomoc a záchranu druhých, to vzbuzuje opravdový respekt. Co vše musí hasiči umět a co ke své práci potřebují dnes povyprávěli pánové Tomáš Mařík, Václav Přibyl a Jakub Matýs malých druháčkům.

Děti tak na vlastní oči viděly, co takové hasičské auto ukrývá a slyšely k čemu se jednotlivé vybavení používá.

Každého samozřejmě lákalo si věci osahat a také vyzkoušet. Tuto možnost děti dostaly. Zkoušely se obléci, obout, stříkat vodou z hadice, prozkoumaly auta uvnitř, spoustu věcí si potěžkaly, dokonce zjistily, co umí taková termovize…

Z celého srdce děkujeme a možná i někteří z těchto malých špuntů posílí v budoucnu tým těchto opravdových chlapů .

V neposlední řadě děkujeme i paní asistentce Markétě Maříkové, která nám vše domluvila.

Druháčci, Mgr.Jana Pancová