Uklidili jsme svět, pomohli jsme městu

autor: | 16. října 2013 | Akce školy, Ekoškola

Ukliďme si svět

V pátek 11. 10. 2013 se naše V. třída  zapojila  do  akce  Ukliďme  si svět.  Zúčastnilo se 16 žáků. Naším úkolem bylo hrabání listí na starém hřbitově.  Většina z nás si přinesla vlastní hrábě,  pro  ostatní  žáky  bylo  zapůjčeno  nářadí  z městského úřadu.  Po příchodu na starý hřbitov jsme byli rozděleni do dvojic a každé dvojici p. učitelka přidělila určitý úsek.  Přesto, že nám počasí  moc  nepřálo,  odvedli   jsme velký kus práce, ze které jsme měli všichni radost.

V. třída

I přes nepřízeň počasí jsme v pátek my čtvrťáci prošli ulicí Českolipskou okolo bývalého kina na Výsluní. Odtud jsme zase sestoupili do ulic Sadová a Vodní. Při sbírání odpadků, které zde zanechali nepořádní občané Dubé jsme nemohli přehlédnout krásu podzimní přírody. Den jsme zakončili hrami v barevné podzimní a mokré přírodě.

Veronika Matějková,IV.

Prvňáci se vydali po přidělené trase s nadšením. Město máme čisté, neboť jsme nasbírali minimum odpadků. To jsme fakt moc rádi. Otázka je, zda je to přístupem lidí, že odhazují odpadky tam,  kam mají nebo zda tak úžasně pracují zaměstnanci MěÚ? Věříme, že náhled lidí na čistotu města je pozitivníJ

Jana  Mašková,I.

Dne 11. 10. 2013 prováděli žáci sedmého a osmého ročníku úklid stráně podél žabích zábran směr Dačice sběrem odpadků. Většina žáků se poctivě zapojila. Vcelku nás překvapilo, jak velké množství odpadů různého druhu (především papírových, plastových sáčků, PET lahví či obalů od sušenek, jogurtů apod.) jsme na takto krátkém úseku našli. Naplnili jsme dva velké pytle a jeden z půlky. Někteří žáci se pozastavovali nad bezohledností a přístupem občanů Dubé ke svému životnímu prostředí.  Věříme, že akce školy přinesla žákům pochopení, že každý z nás je zodpovědný za své město a za to, v jakém prostředí chceme žít.

Mgr. Tomáš Bartoš,VIII.

I. III. IV.