Únor ve školní družině

autor: | 28. února 2023 | Akce školy, Aktuality, Školní družina

ÚNOR  VE  ŠKOLNÍ  DRUŽINĚ 1

Tento měsíc  byl v ŠD 1 hodně nabitý. Nejprve žáci malovali  na nástěnku na chodbě erby.Jsou namalované vodovými  barvami dle fantazie žáků. V rámci dopraní výchovy jsme se věnovali záchrannému integrovanému systému. Na sv. Valentýna jsme vyráběli valentýnky. Společnou akcí byl karneval. Nejen že si žáci vyráběli masky , ale i hlasovací schránku, která se nám moc povedla. V jídelně proběhla vernisáž a mnozí z nás netušili, jaké máme ve škole nadané žáky. V družině jsme také hráli pohybové hry s říčními kameny. Závěr měsíce patřil pexesové soutěži.

vych. Lenka Treutnerová

Srdíčka a masky, masky a srdíčka…..                                                                                                                                             Do valentýnské schránky děti vhazovaly vzkazy pro ty ve škole, které mají rády. Maminkám a nejen jim pak vyráběly přáníčka pomocí temperových barev a tupovací houbičky. Masek namalovaly  a vyrobily mnoho druhů, některé z nic pak použily na družinovém karnevalu. Karneval byl divoký  a veselý, některé děti měly velmi nápadité převleky. Kromě srdíček a masek jsme na začátku měsíce zašly společně s ŠD 3 ke krmelci, kde děti obdarovaly zvěř donesenými lahůdkami. Kromě práce   na společné myšlenkové mapě na téma „zima“ (opět ve spolupráci s třídní učitelkou) jsme navštívili vernisáž výtvarných prací žáků ZUŠ Dubá. Ještě zbyl čas na stavby z oblíbených papírových kostek, na stavby domků z Lega, na králíka Míšu a jistě jsem ještě na něco zapomněla.

Moc se těšíme na jaro a na to, že budeme hodně chodit ven.                                                                                                                                    Z. Krausová, vychovatelka ŠD 2