Za čerty v Úštěku

autor: | 5. prosince 2012 | Akce školy

Výlet za čerty

V úterý 4. prosince 2012 se vydala  V. a III. třída společně do Ústěku na Čertovský den. Zde jsme navštívili několik stanovišť. Nejprve nás  přivítal Děda Mráz, který nám sdělil, že bůh Vichr rozfoukal paní Zimě všechna kouzelná pírka, kterými přivolávala zimu. Za odrecitovanou báseň jsme dostali jedno peříčko. Přesunuli jsme se k francouzskému Ježíškovi jménem Pere Noel. Po správné odpovědi, odkud pochází, jsme obdrželi již druhé peříčko. Následovala cesta do kostela, kde už na nás čekal Mikuláš. I od něho jsme za báseň obdrželi pírko. Ukázal nám další cestu do čertovského muzea. Tu nám však zkřížil bůh Vichr, ale my jsme ho fouknutím omráčili a mohli jsme projít úzkou uličkou do Čertovského muzea. Odtud pak nás čert doprovodil do pekla za Luciferem. Jako poslední stanoviště jsme navštívili Perimbabu, což byla paní Zima. Vrátili jsme jí všechna peříčka a pomohli jí  přivolat zimu. Ona nás za to všechny odměnila zvonečky přání. Poděkovali jsme jí  a pomalu se navraceli domů. Exkurze do podzemí se nám všem moc líbila a rádi bychom se za čerty vypravili i příští rok.

Filip Cmunt a Michal Stejskal V. třída

V pekle

U Perimbaby

Čertí muzeum

Poznáte mě?