ZÁHADNÝ POKLAD ANEB 1000 LET ČESKÉ VĚDY

Ve středu 11.června se 6.třída vydala na mělnický zámek za záhadným pokladem.

Filip Cmunt:

Přijeli jsme na zámek autobusem a už bylo hrozné vedro.

Václav Svoboda :

Tam jsme šli na prohlídku. Nejdříve jsme vstoupili do podzemí, kde nás přivítal alchymista, který míchal lektvary. Poté jsme šli na zámek. V každé místnosti byl nějaký vědec nebo učenec a ten o sobě řekl, čím je známý nebo co vynalezl, vymyslel a jak to udělal.

Filip Cmunt:

Poté následovala naučná stezka kolem zámku. Hledali jsme cedule, které jsme museli celé přečíst a pak odpovědět na různé historické a přírodopisné otázky. Po splnění všech úkolů jsme odpovědi odevzdali a ty se pak slosovaly. Bohužel my jsme nic nevyhráli. To nevadilo, jen kdyby nebylo takové vedro!

Na závěr jsme si vyzkoušeli různé rytířské hry.  Když odbila druhá, začalo představení se středověkými rytíři, kteří se prali. Po skončení jsme jeli domů.

Všichni byli hrozně unavení, já jsem třeba skoro v autobuse usnul. Celkově se mi to moc líbilo až na to, že bylo ohromné vedro. Bylo to moc super a doufám, že na takovéhle akce budeme jezdit pořád.

Petr Žalovič:

Po občerstvení jsme se šli podívat na představení, které bylo docela hezké. Když skončilo, šli jsme do autobusu. Při zpáteční cestě se mi udělalo strašně špatně, na konec jsem to přežil a dojel domů. Výlet byl hezký, až na to vedro.

 

Miroslava Sochová

třídní učitelka 6.třídy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA