ŽÁROŠ 2013

autor: | 23. dubna 2013 | Akce školy, Ekoškola

ŽÁROŠ 2013

… přilákal na své ekoaktivity rodiče s dětmi 22.4. 2013 do areálu Ekoškoly Dubá. Pro

ty, kteří snad zapomněli, co zkratka znamená: ŽÁci-ROdiče-Škola. Na čtyřech stanovištích, která odpovídala čtyřem tématům Ekoškoly/voda, energie, prostředí školy a odpady/ si rodiče s dětmi vyzkoušely svoje znalosti, svoji energii a schopnost spolupracovat.

V keramické dílně na ně čekala paní učitelka Zdenička, pod jejímž vedením vznikaly otisky dětských rukou, které pak vytvoří sluneční paprsky. Na stanovišti Voda děti sosaly nektar jako motýly a poznávaly, co sají. Svou energii všichni vydali na dřevěných lyžičkách, kde byla nezbytně nutná koordinace pohybu rodič-dítko. No a v odpadech si společně napovídali v testíku, např. jaká surovina je třeba k výrobě plastů, kolik žabek zachránily děti do roku 2012, co vše se dá vyseparovat v naší škole, jak dlouho trvá než se rozloží igelitka v přírodě, atd. .

Počasí bylo slunečné, nálada byla veselá, užili si to všichni, kteří přišli.

Děkuji rodičům, kteří našli čas a s dětmi přišli.

Tvoření v dílně.

Čí je to ručička?