Zdravá strava v naší škole

 

Nejenom ve školní jídelně vaří paní kuchařky co nejzdravěji. Každý týden dostávají děti v rámci projektu mléko a nějaký druh ovoce nebo zeleniny. Dvakrát do roka mají možnost ochutnat ovoce z různých koutů světa. Ve škole také hlídky hlídají správné svačinky, které by měly obsahovat nějaké ovoce, zeleninu, případně nějaký mléčný výrobek.

Poslední týden před vysvědčením dorazila do každé třídy naší školy ochutnávka cizokrajného ovoce. Druháčci se v rámci projektového dne s tímto ovocem seznámili a v neposlední řadě ho ochutnali. Největší úspěch mělo kiwi, nashi, mango a physalis. Děti přiznaly, že některé ovoce chutnají poprvé.

Jelikož si děti ve třídě hlídají i každodenní zdravé svačinky, není divu, že se umístily na krásném 2. místě v rámci školy za 1. pololetí. Vzornější jsou prvňáčci.

Všichni dohromady byli odměněni diplomem, který předala zástupcům třídy paní zástupkyně Jana Mašková a společně si zašli na výbornou ZDRAVOU svačinku do jídelny.

Jana Pancová