Zelené profese – terénní program

autor: | 4. listopadu 2013 | Akce školy, Aktuality

DSC04668bVe dnech 3. a 4.10.2013 se naši žáci 8. ročníku v rámci projektu „Zelené profese“ podívali do Josefova Dolu.

Zde posbírali  během dlouhé cesty  z vlakového nádraží až k  Mariánskohorským boudám celou řadu vědomostí. Na cestě za poznáním je provázel zkušený lesník, který velmi rád předal své vědomosti a zkušenosti mladší generaci. Vše pak žáci zúročili při své badatelské práci, která je po večerní stezce odvahy a netradičním noclehu ve spacácích bez elektřiny druhý den čekala.

Úkolem našich badatelů bylo  zjistit, jaké podmínky potřebují mladé  stromky v lese. Svou hypotézu ohledně tohoto problému si měli sami experimentálně ověřit a svá zjištění pak měli odprezentovat ostatním……  Totéž si ještě 8.11.2013 ověří  v okolí Dubé.

A jak výlet za poznáním jedné ze „zelených profesí“ vidí sami žáci? Posuďte sami :

„Dne 3.a 4.října jsme jeli se třídou na exkurzi „zelené profese“ do Josefova Dolu. Všichni jsme se sešli na vlakovém nádraží v České Lípě. Do Liberce nás vezl autobus a z Liberce jsme jeli vlakem. V Josefově Dole na nás čekal pan lesník a dvě paní ze společnosti Čmelák. Jedna nám odvezla batohy . Šli jsme lesem a zastavovali jsme se na různých místech. Odpoledne jsme došli na chatu.

DSC04678bPan lesník nám povídal o své práci. Poté odešel a my se šli navečeřet. Večer jsme měli táborák a opékali jsme buřty. Potom byla stezka odvahy. Šli jsme lesem Když jsme přišli, šli jsme se převléknout a spát. Ráno jsme se nasnídali a rozdělili se do skupin a šli jsme do lesa, kde jsme zkoumali stromky. Pak jsme si to všechno přečetli , uklidili jsme si věci a vydali se na cestu. Zase jsme nejdřív jeli vlakem a pak autobusem. V autobusu jsme se museli mačkat tři na sedačkách se Svobodou, který celou cestu nezavřel pusu. Pak jsme vystoupili a jeli domů. “    (žákyně 8.ročníku)