Věděli jste, že … ?
Věděli jste, že žirafy mají drsný jazyk od větví, že tučňáci si pochutnávají na rybách, že potravou dravců jsou např. malá kuřátka, že někteří sloni umí malovat, že zoologická zahrada v Ústí nad Labem je do pořádného kopce? Ne? Tak teď už to víte, stejně jako žáci druhé třídy, kteří se vypravili na exkurzi do zákulisí zoo v Ústí nad Labem.
Ráno si přivstali a opět vyrazili z Dubé linkovým autobusem. V České Lípě přesedli na vlak a v Ústí se svezli trolejbusem. Někteří poprvé.
U vchodu do zoo na děti čekal pan veterinář, který se o zdraví zvířátek stará. Cesta za dobrodružstvím a poznáním začala u tučňáků. Pokračovala do prudkého kopce, uf, to byla rozcvička hned ráno. Navštívili jsme zákulisí slonice Delhi, která za pomocí ošetřovatele umí malovat obrazy. Jeden nám namalovala i do třídy. Za odměnu jsme slonici mohli nakrmit. Nejprve jsme všichni přihlíželi s respektem, nakonec jsme zjistili, že je vlastně hodná a už se nebáli a navazovali kontakty. Byl to opravdu zážitek.
Od slonice jsme pokračovali k žirafám. I tam jsme se dostali až přímo k výběhům a žirafy mohli krmit. Z jejich dlouhého drsného jazyku šel strach. Překonali jsme ho všichni.
Během cesty po zoo jsme pozorovali vše kolem, povídali si a pan Usvald nám odpovídal na zvídavé otázky. Jedna z otázek například byla, jak chytnou žirafu, když ji potřebují operovat. Jako suvenýr jsme si přivezli vystřelovací uspávací injekci (samozřejmě již bez náplně).
Rádi jsme přijali pozvání na příští návštěvu, tentokrát s nočním přespáním. Podmínkou kterou děti od pana veterináře vyslechly je, slušné chování a super prospěch ve škole. No tak se těšíme, jak to zvládneme.
Žáci 2. třídy a Jana Pancová