A jsme zase ve škole

autor: | 9. září 2016 | Akce školy, Aktuality

A jsme zase ve škole.
Začátek školního roku 9. třídy se nesl v duchu tradice. Po přivítání a nezbytných organizačních záležitostech jsme se vypravili navštívit naše zvířátka v chovatelské třídě. Pozdravili jsme se především s korálovkou, s užovkou a křečky. Tyto kamarády jsme si vyndali z klecí a trochu jsme si s nimi pohráli.
Ovšem začátek výuky už tak tradiční nebyl. Začali jsme ji totiž „Hrou proti AIDS“.
V úterý 6. 5. 2016 jsme se na Obchodní akademii Česká Lípa zapojili do interaktivního peer projektu primární prevence HIV/AIDS. Celou akcí nás prováděli studentky a studenti 2. ročníku. Nejprve nás rozdělili na tři týmy a hra mohla začít. Postupně jsme procházeli jednotlivými stanovišti, kde jsme plnili různé úkoly a získávali tak body. Při tom jsme si vlastně osvojovali základní znalosti o možnostech přenosu viru HIV, ostatních pohlavně přenosných infekcích a vysvětlovali si základní pojmy a poznatky z prevence. Zároveň jsme si mohli utvořit vlastní názor a postoj k možným rizikovým situacím. Celá akce probíhala ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem.
Všem žákům se dopoledne velice líbilo a já doufám, že sami došli k závěru, že jejich zdraví spočívá zejména v jejich zodpovědném chování, které je ochrání před touto zákeřnou nemocí.
Mgr. Miroslava Sochová
Postřehy žáků
Matyáš: Líbilo se mi to kvůli tomu, že to nebyla obyčejná přednáška. Téma bylo
pojmuté ve hře, kterou řídili žáci, a to si myslím, že na nás mělo jiný vliv.
Bára: Docela nás i nějaké informace překvapily.
Nikola: Vše bylo formou her, pantomimy a otázek. Akce se mi líbila a spoustu
nového mě přiučila.
Petr: Hrou nás provázeli žáci Obchodní akademie v České Lípě a musím pochválit
velmi nápadité a originální zpracování. Rozhodně podobných akcí uvítáme víc.

DSCN7284 DSCN7285 DSCN7286 DSCN7290 DSCN7291 DSCN7292 DSCN7295

DSCN7300 DSCN7305 DSCN7306 DSCN7307 DSCN7311 DSCN7312 DSCN7315 DSCN7317