ADVENT

autor: | 4. prosince 2018 | Akce školy, Aktuality

Adventní spaní ve škole

Spaní ve škole z pátku 30. listopadu na sobotu 1. prosince bylo spojené s adventním tématem, jelikož na neděli připadlo zapalování první adventní svíčky. Nejprve jsme si o adventu povídali. Potom jsme se přesunuli do cvičné kuchyňky, kde přišly na řadu perníčky a vanilkové rohlíčky. Bylo také třeba oškrábat brambory a obalit řízky k večeři. Mezi pečením se hrálo velké adventní pexeso, u kterého bylo veselo.

Po večeři přišel čas připravit si postýlky. Třída se proměnila v pravé kino s adventní pohádkou a popcornem.

Probuzení bylo opravdu adventní. Přes noc napadl sníh a na dveřích třídy se objevil adventní kalendář s úkoly a dobrotami pro děti. Velkým překvapením byl i adventní košík pro zvířátka z naší mini ZOO.

Prvňáci a Jana Pancová, třídní učitelka