V pátek 17.5. proběhla na naší škole přednáška v rámci projektu GreenLife, jehož jsme hrdými aktivními účastníky, a to na téma Největší lidoopi planety Země.

Projekt v současné době působí ve třech směrech – Oko tygra na Sumatře, Oko nosorožce v Ugandě a Oko medvěda – na Slovensku. Rezervace na Sumatře má rozlohu jako 28 fotbalových hřišť a stále se rozrůstá Jsme hrdi, že jsme již od samého začátku aktivně zapojení do tohoto projektu.

Děti se seznámily s kriticky ohroženým druhy lidoopů a s tím, že když budou podporovat kupování výrobků z palmového oleje, bude šance těchto živočichů na přežití víc a víc ubývat. Jak to spolu souvisí? Moc. Palmový olej se získává z palmy olejné, pro tu se kácí prales, který je přirozeným domovem právě těchto lidoopů. Proto se musíme zamýšlet nad způsobem chování k přírodě v širším záběru.

Jana Mašková