PANGEA 2017

autor: | 23. února 2017 | Akce školy, Aktuality

Pangea – mezinárodní matematická soutěž

1. února 2017 se 61 žáků naší školy zapojilo do mezinárodní matematické soutěže PANGEA, která vznikla v roce 2007 v sousedním Německu. Česká republika vstoupila do této akce poprvé ve školním roce 2014/2015, kdy se jí účastnilo již 18 evropských zemí. Hlavním cílem soutěže je podpořit motivaci žáků vůči matematice a zapojit co nejvíce žáků, kteří zažijí úspěch při řešení různých matematických úloh.

Soutěž je rozdělena do šesti kategorií podle jednotlivých ročníků (4. – 9. třída). Ve školním kole žáci řešili během 45 minut 15 úkolů různých obtížností. Do finálového kola, které proběhne v květnu 2017 v Praze, postupuje 60 nejúspěšnějších řešitelů z každé kategorie. Předpokládaný počet finalistů je tedy 360.

Jak to všechno dopadlo, se žáci dozvědí nejpozději 31. 3. 2017 na webových stránkách soutěže www.pangea-edu.cz. Budou zde uvedeni pod příslušným „Pangea kódem“ a zároveň uvidí své výsledky i v porovnání s ostatními.

Všem žákům děkuji za účast a reprezentaci naší školy.

Mgr. Miroslava Sochová