Proč boxíky?

autor: | 26. ledna 2017 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Proč boxíky?

V rámci projektu Ekoškola proběhla na naší škole zajímavá aktivitya . Týkala se boxíků, ve kterých si děti nosí svačinu do školy. Ekotým II.B v doprovodu ekotýmu IX. třídy procházel školou a počítal, kolik dětí si nosí svačinu v boxíku pravidelně, kolik ne, kolik jen občas.

Závěrečná zjištění:

Nosí pravidelně     – 82

Nosí občas – 27

Nenosí vůbec – 61

Z toho na 1.stupni nosí boxíky pravidelně 70 dětí, na 2. stupni jen 12 dětí.

Důležitější bylo ale zjištění, že děti nevědí, proč by svačinu měly v boxíku nosit. Uváděly důvody: aby se mi svačina nezmačkala, aby se nezkazila, aby se nevyklopila do tašky …..

Vědí to rodiče?

Plastové boxíky se dají vymýt a použít opakovaně po celou školní docházku. Tím jsme velmi ohleduplní k životnímu prostředí. Rozklad plastu na skládce, kam se většinou sáček dostane,

trvá 70 let! A to se děti divily! Věříme, že následná kontrola v květnu přinese zlepšení, protože by nám všem – dětem a rodičům- nemělo být jedno, jek se k přírodě chováme.

Mgr. Jana Mašková, Ekoškola Dubá