Projektový den

autor: | 24. listopadu 2016 | Akce školy, Aktuality

Projektový den na SPŠ

V úterý 22.11.2016 se žáci 9. a 8. ročníku účastnili projektového dne na Střední průmyslové škole Česká Lípa. Během dopoledne postupně absolvovali tři praktické dílny. V učebně fyziky se při pokusech z optiky přesvědčili, že platí zákon odrazu i zákon lomu světla. V další třídě pracovali s elektronickými stavebnicemi a nakonec se v odborných dílnách seznámili s CNC obráběcími stroji. A jak hodnotí tuto akci žáci?

Filip Cmunt

V úterý jsme byli na exkurzi v průmyslové škole v České Lípě. Shlédli jsme tam hodně pokusů a fyzikálních jevů např. lom světla, světelné spektrum. Také jsme si ukazovali obrábění materiálu. Tato exkurze byla velmi záživná a obsahově zajímavá.

Petr Žalovič

Dne 22.11.2016 jsme byli se třídou v České Lípě na Střední průmyslové škole. Po příjezdu jsme se rozdělili do skupin a vystřídali jsme se na třech stanovištích. Na prvním jsme byli v učebně fyziky, kde jsme pracovali se světlem a pomocí skleněného hranolu jsme si vytvořili duhu. Na druhém pracovišti jsme skládali elektrické obvody podle schématu a na třetím jsme se seznámili s různými obráběcími stroji. Na škole se mi líbilo.

Adéla Pejpalová

V úterý jsme se v České Lípě účastnili exkurze na průmyslové škole. Celé dopoledne bylo věnované fyzice. První hodinu jsme pracovali se světlem. Druhou hodinu jsme se seznámili s automatizací „chytrého“ domu. Zbytek času jsme strávili u obráběcích strojů.

Michaela Holíková, Šárka Švecová

V úterý 22.11 2016 jsme se zúčastnili exkurze na Střední průmyslové škole v České Lípě. Po příjezdu jsem se rozdělili do 3 skupin. Každá skupina měla možnost si vyzkoušet různé technické pokusy např. zapnutí světla pomocí mobilního telefonu, přelomení ocelové tyčinky atd. Pokusy byly zajímavé a zábavné.

Mgr. Miroslava Sochová,Jana Pytlounová

1 2 3 4 5 dscn7645 dscn7648 dscn7649 dscn7650 dscn7651 dscn7652 dscn7653 dscn7654