Přišlo jaro …

 

 

Přišlo jaro

Ve čtvrtek, 21. března, proběhlo v první třídě tematické vyučování na počest začínajícího jara. S prvním jarním dnem přišlo pěkné počasí, již od rána svítilo sluníčko, a tak žáci opustili školní lavice a vydali se učit ven. Během dopoledne se děti naučily mnoho nového o přírodě, ročních obdobích, měsících a zopakovaly si své vědomosti o jaru za využití českého a anglického jazyka i matematiky. Pozorovaly proměny v jarní přírodě a nechyběl ani nácvik rytmizovaného říkadla pro hlasité přivítání jara. Na konci vyučování ještě děti čekalo hledání kouzelného stromu, který, díky skřítčí navigaci, úspěšně našly a ihned očesaly. Pro hodné děti na tomto stromě vyrostou „zvláštní sladké plody“ opět za rok na první jarní den.

Prvňáčci, teta Naďa a paní učitelka Tereza Hellerová