Světový den Ekoškol

autor: | 12. listopadu 2017 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Strom

Toto téma zpracovávali žáci V. třídy v rámci ekoaktivity dne 7. 11.

První hodinu jsme shlédli film „Muž, který sázel stromy“, na kterém jsme si měli uvědomit, jak důležité je odhodlání, skromnost, píle a nezištná aktivita jedince pro přírodu a ostatní členy společnosti.

Poté jsme se rozdělili do dvou skupin a ve dvojích (dívka + chlapec) jsme toto téma dále výtvarně zpracovávali. Někdy bylo těžké se ve dvojici domluvit, ale pokud jsme chtěli dosáhnout něčeho hodnotného, museli jsme se povznést nad drobnými problémy. A výsledky budou jistě stát za to, vyzdobíme si jimi naší třídu.

Světový den Ekoškol oslavila Ekoškola Dubá hned dvakrát.

Ráno se sešli na dvoře sběrači papíru, kteří společně odevzdali celkem 785 kg!

Děkujeme Alence Tomsové, Kubovi a Honzíkovi Janďourkovým, Honzíkovi Kubíčkovi, Elišce Balouškové, Nikolce, Natálce a Dádovi Kadlečkovým, Terce a Lukášovi Krejčovým, Aničce a Davídkovi Dlouhým, Aličce Holoubkové, Milánkovi Olbrichovi, Barunce Malčíkové, Káje Pokorné,

Zachránili tak 10 stromů, za což jim moc a moc děkujeme.

Ekoaktivita ve 4. třídě

V den ekoškol si děti připomněly význam ekologického přístupu k naší přírodě. Třídění odpadu je již samozřejmostí, ale tentokrát jsme se dostali ještě dál. Ze starých krabic, pohledů od Vánoc, staré záclony jsme vyráběli okénka do zimní krajiny, která využijeme na výstavě v šatlavě. Dále žáci zpracovali několik ruliček od toal. papíru, ze kterých vyrobili různorodé vločky. V průběhu tří vyučovacích hodin jsme si vyzkoušeli práci ve skupinách. Všichni usilovně pracovali.

V dopoledním bloku si třídy připravily různé ekoaktivity/prvňáci vyšli do přírody k čističce odpadních vod, druháci vyčistili studánku v Nedamově, třeťáci, čtvrťáci a páťáci tvořili z odpadového materiálu, druhý stupeň se vydal do sběrného dvora.

Všem dětem a pedagogům děkujeme za aktivní přístup a věříme, že si to všichni řádně užili.

Mgr. Jana Mašková