Afrika

autor: | 14. května 2015 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

Dne 12.5. se uskutečnila na naší škole přednáška o Africe. Bylo to velmi zajímavé a poutavé vyprávění, doprovázené promítáním. Seznámili jsme se  se způsobem života obyvatel v Africe. Afričané jsou tmavé až černé pleti a muži měří kolem 220 cm. Život v Africe je velmi složitý, teplota zde dosahuje až 50° C, proto chodí lidé zahaleni. Dožívají se pouze nízkého věku kolem 40 let. Bydlí v chýších z hlíny a rákosí. Celé velmi početné rodiny bydlí v jedné místnosti. Žijí zde také kočovníci – Tuaregové. Muži nosí vousy, které si různě barví. Ani s dopravou to není snadné. Lidé cestují většinou pěšky, autobus jezdí 1x týdně. Pokud není zaplněn, nejede se. Škola – to je chýše, ve které se učí 9 tříd najednou. 150 dětí připadá na 1 učitele a jednoho pána s holí – hlídače. Za školu se platí. Zde se děti učí číst, psát a počítat. Kdo absolvuje čtyři třídy, může učit. V obchodech se smlouvá. Z přírody jsme viděli deštný prales, kde denně prší a je zde vysoká teplota. Zajímavý byl strom Baobab, který má ohromný kmen, ve kterém bydlí lidé. Vejde se do něj i 37 lidí. Dále jsme měli možnost vidět poušť Saharu a poznali jsme i obyvatele savany – lvy, zebry, žirafy a další její obyvatele.

Přednáška byla velice zajímavá a těšíme se na podobné pořady.

Prvňáci, L. Kadlečková

DSCN5255 DSCN5257 DSCN5259