Archimediáda

autor: | 27. května 2015 | Akce školy, Aktuality

Úspěch v okresním kole Archimediády

V pátek 23. 5. 2015 se naše škola účastnila okresního kola fyzikální olympiády – Archimediády. V této souvislosti stojí za zmínku, že Základní škola Dubá byla jedinou ze škol, která nebyla z České Lípy nebo Nového Boru. Nás úspěšně reprezentovali žáci 7. ročníku Timotej Exner, Petr Kohout a Zdeněk Krejčí. Ve velké konkurenci si nepočínali vůbec špatně. K maximálnímu počtu bodů 57 se nejvíce přiblížil Tim Exner, který získal 48 bodů a obsadil tak krásné 4. místo. Se 39 body se na 8. místo probojoval Petr Kohout a s poměrně velkým počtem bodů 30 se na 16. pomyslné příčce umístil Zdeněk Krejčí.

Žákům děkuji za vynaložené úsilí a výbornou reprezentaci školy.

Mgr. Miroslava Sochová

Celkem nás tam bylo 17 a byli jsme rozděleni na polovinu (né přesně). Jedna část pracovala v učebně, druhá v laboratoři.  Zajímavé mi přišly úlohy, kde jsme určovali objem cukru, jak v kostce tak i sypkého. Originální byla také úloha, kde jsme měli rozluštit jména slavných vědců jako je Isaac Newton, Galileo Galilei aj. Celkově jsme získali nové zkušenosti a podle mě jsme se zlepšili i ve fyzice.

Timotej Exner

Byli jsme rozděleni na dvě poloviny. Jedna šla na laboratorní práci a druhá na slovní úlohy. Přál jsem si jít nejdřív na laboratorní práci, ale to se nestalo, tak jsem počítal úlohy. Poté jsme se ve skupinách vyměnili. V laboratoři jsme pracovali s cukrem, to mě velmi bavilo. Z výsledků jsem překvapen. Někdo si asi řeknete, že byste na tom byli líp, ale když tam jste, působí na vás nervozita a pak je to složitější, než se zdá. Všem, co mě překonali, gratuluji.

Petr  Kohout