Bát či nebát se?

autor: | 15. dubna 2016 | Akce školy, Aktuality

Bát či nebát se…?

V úterý 12. 4. 2016 proběhl v 8. a 9. třídě výchovně – vzdělávací program s názvem „Bát či nebát se…?“. Tuto přednášku realizovala společnost MP Education, která je obsahově zaměřená na výchovu k ochraně reprodukčního zdraví a pomoc při pochopení vývojových změn i rizikových faktorů souvisejících s obdobím puberty.

Náplní tohoto setkání byla diskuse o návycích, jako je kouření, alkohol, drogová závislost. Řešily se otázky týkající se života v úplné (neúplné) rodině, potřeby bezpečí, lásky, úcty, ale i sexuálního chování a zdravotního uvědomění.

Postřehy některých žáků:

Filip Cmunt

Povídali jsme si o stresu a rizikových faktorech. O tom, jak se zbavit strachu. Pak ještě o drogách a různých návykových látkách, které jsou nezdravé pro naši reprodukci.

Nikola Knesplová

Bavili jsme se o stresu, o příčinách a následkách poruch příjmu potravy, o alkoholu. O tom, co se nám může potom stát.

Karel Dalecký

Stres se projevuje strachem, zvýšeným tepem, potem apod. Líbilo se mi to. Říkali jsme si o pubertě, o stresu, o škole. Bylo to celkem fajn.

Petr Žalovič

Dnes jsme si povídali o tom, jak různé návykové látky působí na naše tělo. Učili jsme se o technice „řvoucího lva“, o různých chorobách, o sexuálních věcech apod. Líbilo se mi to a doufám, že přednášku ještě budeme mít.

Andrea Mendlíková

Stres se projevuje tím, že se začneme červenat nebo se nám začnou potit ruce.

Michal Stejskal

Technika „řvoucí lev“ osvobozuje od stresu, alkohol pokřivuje úsudek, marihuana zabíjí mozkové buňky.

Kristýna Zabilanská

Na přednášce jsem se konečně dozvěděla důvod, proč si někdo řeže ruce (kružítkem, žiletkou), a nebo proč si někdo (většinou holky) malujou na ruce.

Lukáš Kocourek

Problémy neřeší sebepoškozování.