Benecko

autor: | 16. února 2015 | Akce školy, Aktuality

Lyžařský výcvik

Stejně jako v minulých letech, tak i v letošním roce vyrazili ve druhé polovině ledna žáci naší školy na hory. Opět jsme se ubytovali v Penzionu Villa na Benecku, kde se o nás staral velmi příjemný personál. Přestože jsme nemuseli „putovat za sněhem“ jako vloni a sněhu bylo dostatek, kvalita byla horší. Náročné podmínky na svahu se tentokrát neobešly bez úrazu, což trochu pokazilo jinak výborný průběh celého kurzu, během kterého se žáci zdokonalili ve svém lyžařském stylu. Ti, co s námi jeli úplně poprvé se naučili základní techniku, kterou dle svých slov v příštích letech vypilují k dokonalosti.  Během kurzu jsme se  věnovali nejen lyžování, ale spoustu legrace jsme zažili i při odpoledních a večerních hrách a soutěžích. Ve dni volna se dopoledne hlavně ti menší trochu vyřádili na snowtubingu. Při odpolední procházce na Žalý nikdo neodolal čerstvě zasněžené krajině plné závějí. Cesta se tak neobešla bez hromadného koulování a na zpáteční cestě bylo k vidění kromě bobistů i závody v psích spřeženích. Poslední den se rozdaly medaile, které nám jako každý rok věnoval pan Kadleček a k nevelké radosti jsme se všichni vydali na cestu domů. Pobyt si všichni užili a už se těší na příští rok. Poděkování patří nejen instruktorovi Václavu Schwarzovi a Romaně Najmannové, kteří se o naše lyžaře starali na svahu a ve volném čase, ale i zastupitelům města, kteří poskytli finanční prostředky na dopravu a samozřejmě i vedení školy, které tuto akci podpořilo.

František Kadlec, vedoucí kurzu