Brniště a šesťáci

autor: | 6. dubna 2015 | Akce školy, Aktuality

Výlet do Ekocentra v Brništi – putování po kopci Tlustec

V úterý 24.3.2015 se 6. třída vydala na návštěvu Ekocentra v Brništi. Zde byl pro nás připraven výukový program. Vydali jsme se na kopec Tlustec, žáci se rozdělili do dvou skupin – na TĚŽAŘE, kteří chtějí na kopci těžit kámen, a na OCHRÁNCE, kteří chtějí tuto lokalitu zachovat neporušenou. Cestou jsme pomocí různých soutěží a úkolů sbírali argumenty pro a proti. Na konci nás čekal soud, kdy obě skupiny přednesly své argumenty a porota rozhodovala, kdo byl po celou dobu lepší. Díky složení skupin se na soud lépe připravili TĚŽAŘI, i když jsme se všichni shodli na tom, že bychom zde těžit nechtěli a kopec bychom zachovali. Přálo nám krásné počasí, celou cestu svítilo sluníčko. Exkurze se vydařila a již nyní se těšíme na další !

Mgr. Lenka Kindlová – třídní učitelka

Dne 24.3 jsme se 6.tř zúčastnili akce v Brništi . Hra začala tím, že jsme se seznámili s instruktory, rozdělili jsme se na dvě skupiny – první skupina byli TĚŽAŘI a druhá byli ti, co nechtěli, abychom my těžaři vytěžili kopec, který nese jméno TLUSTEC. Po různých hrách a soutěžích jak běhacích tak na myšlení, po hrách jsme šli na pole, cestou jsme sbírali odpadky, které jsme cestou našli, ale také jsme sbírali různé vzácné věci, které jsme cestou také našli. Pak následoval soud, u soudu jsme si museli připravit argumenty a odpovědi na ty, co zase nechtěli těžit a oni zase také naopak. Po takovéto akci jako je soud jsme vyhráli my těžaři, ale ve hrách vyhráli ti, co těžit nechtěli. A pak následovala cesta domů, do školy jsme v pořádku dorazili. Krásný zbytek dne přeje 6. třída.

Michaela Holíková

Photo0016 Photo0023 Photo0024 Photo0025 Photo0026 Photo0027