Burza škol

autor: | 11. listopadu 2015 | Akce školy, Aktuality

BURZA ŠKOL – ČESKÁ LÍPA – 05.11.2015

Ve čtvrtek 05.11.2015 jsme spolu s vycházejícími žáky navštívili Burzu škol v České Lípě. Cestou se k nám přidali i žáci 8. a 9. třídy ze ZŠ Jestřebí. Své studijní obory zde představilo cca 40 středních škol. Potom jsme se jeli podívat na Dny otevřených dveří do Euroškoly v České Lípě. Zde nás seznámili s oborem „Bezpečnostní služby“ – mohli jsme si třeba zkusit neprůstřelnou vestu, dále nám svůj obor „Cestovní ruch a hotelnictví“ představila naše bývalá žákyně Eva Hvolková, která nám povyprávěla o své praxi v hotelu v Německu.

Zde jsou postřehy žáků :

„Na Euroškole se mi líbilo, když jsme si mohli zkusit vystřelit ze zbraně. Na burze na Uranu se mi líbila přehlídka s účesama.“ ( Veronika Kicová )

„Včera to tam bylo pěkný, ten den jsme si moc užili. A myslím, že mluvím za celou třídu. Škoda, že jsme tam nebyli déle. Nejlepší to bylo na bezpečáku.“ ( Kristýna Zabilanská )

„Včerejší burza byla pěkná, jen tam bylo hodně lidí. Ale byli tam i lidi, které znám.“ ( Nikola Haltmarová )

„Líbilo se mi na Euroškole, zejména střelba. Dozvěděli jsme se nové věci. Zkoušeli jsme si policejní vestu. Na burze to bylo hezké, ale málo prostoru. ( Patrik Štosek )

„Líbila se mi burza škol, bylo tam hodně zajímavých škol. Na Euroškole mě to nebavilo, neprošli jsme všechno, bylo málo času.“ ( Libor Živný )

„Euroškola byla velmi pěkná a zajímavá. Přemýšlím, že tam i půjdu.“ ( Theodor Veselý )

Příští rok si určitě na návštěvu Euroškoly naplánujeme více času.

Mgr. Lenka Kindlová – výchovný poradce