Cesta proti násilí

autor: | 8. října 2014 | Akce školy, Aktuality

DSCN4465 DSCN4466 DSCN4476 DSCN4490 DSCN4500Cesta proti násilí

V úterý 7.10. se naše třída zúčastnila zážitkového programu Cesta proti násilí. V úvodu nás přivítala paní Irena, která si pro nás připravila několik zajímavých aktivit. Ocitli jsme se na ostrově v jeskyni obra Kyklopa a zahráli si hru zaměřenou na procvičení smyslů. V další aktivitě jsme se učili pracovat ve skupinkách a poznali, jak je důležité naslouchat a spolupracovat. Práce se nám dařila. Rovněž tak kolektivní práce celé třídy – skládali jsme k sobě obrázky a jejich protiklady. Nejvíce se nám líbila pohádka Lesní školka, kterou nám paní Irena vyprávěla. Bylo velmi důležité dobře poslouchat, abychom dokázali tuto pohádku zahrát. I tento úkol se nám povedl. Poznali jsme, jak je důležité se k sobě hezky chovat, umět si pomáhat a dokonce i odpouštět.

Na závěr jsme si vyrobili velkoplošný plakát s vláčkem. Každý z nás si vystřihl postavičku, nalepil svou fotografii a umístil do vagónků. Toto dílko jsme si  pak společně při výtvarné výchově domalovali a vystavili na nástěnku ve třídě.

Prvňáci