Cestování po Indii

autor: | 15. prosince 2015 | Akce školy, Aktuality

Přednáška o Indii.

V pondělí 14.12. se třídy I.A, I.B a II. zúčastnily přednášky fotografa, novináře a cestovatele pana Kubeše. Ten na svých cestách navštívil velmi zajímavá a méně známá místa. Nás seznámil s Afrikou a hlavně Indií.

Měli jsme možnost poznat běžný způsob života zdejších obyvatel. Ženy, které chodí oblečené do barevného obleku „sálí“, mají na sobě hodně šperků a na čele černou tečku. Svaté muže, kteří přemýšlí o lepším světě. Velbloudí festival – ukázku krásně malovaných velbloudů, ozdobených náhrdelníky, kterým dokonce čistí i zuby. Viděli jsme i posvátné krávy. Velice nás zaujalo koupání slonů. Koupou se v řece, kůži jim drhnou cihlou. Lidé se v těchto místech také koupají a dokonce zde nabírají vodu k pití. Sloni zde fungují také jako taxíky. Bývají  nádherně pomalovaní a ozdobení. Velký ohlas měla auta na lidský pohon a mnoho dalších zajímavostí.

Panu Kubešovi moc děkujeme.                     P. učitelky Kadlečková,

Wagenknechtová a Matějková

Postřehy žáků II. třídy

Natálka Sýkorová

Nejvíce mě zaujalo, že lidé byli tmavé pleti a že ve 40 letech jsou už staří. Že sloni byli pomalovaní a jezdili jako taxíky a koupali se v řece s lidmi. Koně hezky tancovali.

Sandra Dančo Bandiová

Líbila se mi auta na lidský pohon, škola, koupání slonů, indické pokrmy, policie a svatí lidé a královny.

Johanka Smolíková

Místo taxíků a aut mají slony. Ti se koupou tak, že si lehnou na bok a pán je drhne cihlou. Byli pomalovaní a hezcí. Byl tam jeden pán a v paláci měl 378 manželek.

Vojta Stránský

Mě se nejvíc líbili sloni – jak se myjí a hrají na buben. Velbloudi, hrady, svatí lidé, auta na lidský pohon, pálivá jídla, policie i jak cvičí jogíni.

Šimon Drahoňovský

Líbilo se mi všechno – sloni, jak se myjí a koupou v řece a o kus dál chodili lidi pro vodu na pití. Policii se vždy musí dát dárek, jinak se s vámi nebaví.

DSCN6067 DSCN6068 DSCN6070 DSCN6071 DSCN6072 DSCN6075 DSCN6076 DSCN6078 DSCN6079 DSCN6080