Čtenářská gramotnost

autor: | 20. listopadu 2014 | Akce školy, Aktuality

Čtenářská gramotnost na 1. stupni

Tématem letošní první čtenářské gramotnosti, která proběhla 18. 11. 2014, byl ADVENT.

1. třída

Děti z 1. třídy se učily pracovat ve skupinách. Seznámily s krátkým textem, odpovídaly na otázky, naučily se báseň Adventní věnec, vymalovaly obrázky. Na závěr si vyrobily adventní kalendář. Práce se nám všem dařila.

prvňáčci + L. Kadlečková

1. třída

Druháčci si přečetli, vše o Adventu a o tradicích, které se v této době dodržovaly. Poté děti odpovídaly na otázky ze čteného tématu. A na závěr jsme si vytvořili adventní kalendář z papíru.

druháčci + T. Jelenová

1. a 4. třída

Třeťáci a čtvrťáci si o čtenářské gramotnosti vypracovali pracovní list s tématem Adventu, kde se dozvěděli, co Advent znamená, odkdy se slaví, jaké má symboly… Po úspěšném vypracování otázek k textu, jsme si vyrobili adventní kalendáře. Kalendáře se nám velmi povedli a moc jsme si to užili.

třeťáci, čtvrťáci + G. Havránková, Mgr. Z. Wagenknechtová

1. třída

Páťáci se při projektu Čtenářská gramotnost dozvěděli, co znamená slovo advent a jaké tradice se k němu váží. Například to, že perníčky potřebují dobu adventu k tomu, aby změkly, že adventní věnec se dříve vil z různých bylin a v kostele pod ním bývala kasička a že je advent dobou radostného očekávání, ale také půstu. Pak jsme společně vyrobili vánoční městečko – adventní kalendář na výstavu do Šatlavy.

Páťaci + Mgr. Veronika Matějková

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES druháčci druhačci1 prvňaci prvňaci1 prvňaci prvňaci1