Čtení pomáhá

autor: | 2. října 2014 | Akce školy, Aktuality

Čtení pomáhá

Žáci čtvrté třídy se letos zapojili do projektu Čtení pomáhá. Cílem je spojit potěšení ze čtení s radostí pomoci druhým. Tento projekt rozdělí každý rok 10 milionů na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodují sami dětští čtenáři.

Ze seznamu na www.ctenipomaha.cz si žáci vyberou některou z knih a po přečtení se vrátí zpátky na www stránky. Poté, co správně odpoví na pár otázek vztahujících se ke knize, získají 50,-Kč. Tuto odměnu věnují někomu, kdo čeká na pomoc – seznam se opět najde na www stránkách.

My, čtvrtáci, jsme se domluvili a poslali jsme odměny na vycvičení asistenční fenky Sofie pro paní Pavlu. I díky nám se dne 29. 9. 2014 podařilo nasbírat celkovou částku a předat ji Lize vozíčkářů, která se o výcvik Sofie postará.

Pocit z dobrého skutku je opravdu výborný, tak teď hurá pomáhat dalším. Přispívat budeme na Muzikoterapii dětí v Dětském centru Praha Krč.

Zdeňka Wagenknechtová a čtvrťáci.