Deštěnský běh

autor: | 5. května 2015 | Akce školy, Aktuality

DEŠTENSKÝ „ORIENTAČNÍ“ BĚH – 24.04.2015 – DD Deštná

V pátek 24.04.2015 se 15 našich žáků ( výběr žáků z první až deváté třídy ) zúčastnilo sportovní soutěže v běhu v DD v Deštné.

Pro nejmladší kategorii – MŠ Dubá a žáci 1. třídy – byla připravena trať se čtyřmi stanovišti, na kterých děti sbíraly razítka. Na krásném 2. místě se umístil Šimon Drahoňovský.

Pro ostatní kategorie byla připravena trať v lese, kratší pro mladší žáky a delší pro starší žáky.

Celkem běželo 38 běžců. V kategorii mladších žáků získal Jan Žalovič krásné 2. místo a Ondra Mertin 3. místo. V kategorii mladších žákyň doběhla Eliška Rajnišová na 1. místě a Eliška Mojteková na 3. místě. V kategorii starších žáků získal 2. místo Patrik Říha a mezi staršími žákyněmi byla na 3. místě Kristýna Zabilanská.

Celkově jsme „jako ZŠ Dubá“ skončili v konečném pořadí na 2. místě hned za DD v Deštné.

Počasí nám přálo, celé dopoledne svítilo sluníčko, pro soutěžící bylo připravené občerstvení, dětem se ani nechtělo zpět do školy.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci školy a všichni se už nyní těšíme za rok na další ročník.

Mgr. Lenka Kindlová

Zde jsou postřehy některých soutěžících :

„ Moc se mi tam líbilo, líbilo se mi to běhání a trasa. „ (Martin Šarm – 3. třída )

„ Líbilo se mi tam jídlo. „ ( Matyáš Šarm – 3. třída )

„ V pátek jsem se zúčastnila běhu v Deštné. Jeli jsme z Dubé do Deštné autobusem. Běhali jsme trasy podle věku. My jsme běželi po modré, to je taková kratší trasa. Měli jsme dobré občerstvení. Líbilo se mi tam. „ ( Šárka Švecová- 6. třída )

„ V pátek jsem se zúčastnil běhu v Deštné. Běželi jsme 1,5 km. Líbilo se mi to tam, i ta trasa běhu – až na ty kopce, ty byly moc velký a všude byly větve, to se nedalo ani běžet. „ ( Daniel Sláma – 6. třída )

„ V pátek jsem se zúčastnila běhu v Deštné. Běželi jsme 1 km. Ale větší děti 1 kilometr a půl. Pak bylo vyhodnocení. Skončilo vyhodnocení a my jsme dostali 5 lístků na občerstvení. „ ( Eliška Rajnišová – 6. třída )

Photo0029 Photo0037 Photo0038 Photo0039 Photo0040 Photo0042 Photo0045 Photo0046 Photo0048 Photo0049 Photo0050 Photo0051 Photo0052 Photo0053 Photo0055 Photo0057 Photo0058 Photo0060 Photo0061