Dobrý skutek

autor: | 22. října 2014 | Akce školy, Aktuality, Ekoškola

IMG_1024 IMG_1025

Na první letošní schůzce ekotýmů dostaly děti úkol vymyslet a zrealizovat dobrý skutek.

Prvňáčci se rozhodly přinést mlsky pro zvířátka do školní ZOO. Děkujeme.

Dobrý skutek čtvrťáků

Čtvrťáci se dohodli, že dobrým skutkem pomohou zvířátkům přečkat dlouhou zimu. V úterý 21. 10. 2014 se vydali sbírat kaštany, aby měla zvířátka v zimě co jíst. Kaštanů jsme nasbírali kolem 10 kg. Přejeme jim dobrou chuť a doufáme, že jim bude chutnat.

Čtvrťáci + ZW

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dobrý skutek sedmé třídy

Jedna z aktivit naší Ekoškoly byla vymyslet a hlavně zrealizovat smysluplný dobrý skutek. Každá třída si zorganizovala svůj nápad sama. Jak to proběhlo v sedmé třídě, nám napsala Maruška Maříková.

Náš dobrý skutek byl během 14 dnů vybrat dobroty, plyšáky a pomůcky potřebné pro opuštěné pejsky v útulku v Dobranově. Podařilo se nám nasbírat více než jednu plnou krabici těchto dárků.

Paní učitelka vybrala mě, Petra Kohouta a Petra Žaloviče, abychom vybrané věci jeli do útulku odevzdat osobně.

V úterý, po Běhu 17. listopadu, jsme měli ve 14 hod. čekat před školou, kde na nás již čekal odvoz z městského úřadu. Nejdřív jsem nevěděla, kde útulek je. Tak jsem celou cestu koukala z okna, abych později mohla mamce vyprávět, kudy se tam jede a mohly jsme tam někdy v budoucnu jet spolu samy třeba pomoci pejsky vyvenčit.

Když jsme dorazili k útulku, přivítaly nás ovce a ve velkých kotcích jsme už viděli pejsky, kteří tam byli. Za chvíli nás přivítal majitel útulku, který zrovna jednoho venčil.

Když jsme přišli ke kotcům, každý jsme si vzali nějakou hračku a dávali ji pejskům. Petr Žalovič dokonce do jedné klece vlezl, aby mohl jednu hračku předat, ale sotva byl uvnitř, tak pejsek vyběhl, takže Péťa byl v kleci a pejsek venku. Docela jsme se nasmáli, jak Petr koukal. Při obcházení útulku, jsme objevili i mladší pejsky a každému z nás se nějaký zalíbil. Mně se třeba líbil takový malý černý, který se rád mazlil. Škoda, že už jsme museli jet zpátky a nemohli jsme si s nimi déle pohrát. Tito opuštění pejsci by si určitě zasloužili báječnou láskyplnou rodinu. Kdo by je chtěl v útulku v Dobranově navštívit a třeba i vyvenčit, tak může každý všední den od 15. do 17. hodin.

Z tohoto dobrého skutku měli radost nejen pejsci, ale i samotné děti. Děkuji všem za nezištnou pomoc.

Mgr.Miroslava Sochová

Psí útulek Dobranov 001 kom. Psí útulek Dobranov 003 kom. Psí útulek Dobranov 005 kom. Psí útulek Dobranov 009 kom. Psí útulek Dobranov 013 kom.

DOBRÝ SKUTEK V IX. TŘÍDĚ

1. třída se vydala plnit dobrý skutek do místní knihovny v Dubé, kde bylo zapotřebí přebalit knihy, které byly už svým častým používáním poničené a naopak obalit knihy nové. Nápad vymyslela Nicole-Anna Heinrichová, která je dychtivou čtenářkou a návštěvnicí knihovny. Obalování knih není vůbec zábavná záležitost, ale dobrý skutek není vždy příjemnou záležitostí a o tom je ten smysl, abychom pomáhali druhým, i když se nám zrovna moc nechce. Chlapcům trochu chyběla při obalování trpělivost, dívky to zvládly hravě, ale obě skupiny spojovalo nadšení pro pomoc druhým, ať už paní knihovnici či právě dychtivé čtenářce Nikče, která si knížky půjčuje a dalším a dalším návštěvníkům. Vzkaz pro občany v Dubé od žáků z IX. třídy: „ LIDI, ČTĚTE, LIDI, CHOĎTE DO MÍSTNÍ KNIHOVNY, LIDI TO MUSÍTE VIDĚT, LIDI, VŠECHNY KNIHY JSME PRO VÁS OPRÁŠILI!“

DOBRÝ  SKUTEK  –  ŠESŤÁCI

Co všechno může být dobrým skutkem? Žáci 6. třídy se rozhodli, že pomohou – dívky paním uklízečkám a chlapci panu školníkovi.

V pondělí 24.11.2014 si pan školník vzal chlapce na školní dvůr a ti mu pomohli s úklidem listí. Dívky si vyzkoušely úklid, pomohly paní uklízečce uklidit svoji třídu, interaktivní třídu v 1. patře a hovornu. S koštětem a prachovkou jim to velmi slušelo, stejně jako pánům s košťaty a kolečkem.

Vše proběhlo ve volném čase žáků. Shodli jsme se na tom, že pomoci není nikdy dost a pomoc jednoho druhému je v lidském životě velmi důležitá.

Mgr. Lenka Kindlová – tř. učitelka 6. třídy

IMAG0036 IMAG0037 IMAG0052

Dobrý skutek 8. třídy.

Ekotýmy měly v listopadu  úkol v podobě dobrého skutku. Což znamenalo, že každá třída musí udělat něco prospěšného a osmá třída vymyslela dobrý skutek v podobě sbírky starého oblečeni. Každý musel povinně donést aspoň jeden kus nějakého oblečení, byť by to měly být aspoň ponožky. Dohromady jsem nasbírali dva pytle oblečení a dne 27.11. jsme se vyfotili jako kolektiv a poté jsme pytle odnesli do kontejneru Diakonie Broumov. Při vhazování oblečení do kontejneru jsme se všichni vyfotili a poté jsme se vrátili do třídy. Z celé akce máme příjemné pocity a dobrý dojem.

Nikola Haltmarová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Akce plyšák“ klapla

V říjnu každá třída dostala za eko úkol udělat dobrý skutek. Druháčci dali hlavy dohromady a o nápady nebyla nouze. Od úklidu družiny, dárečků pro učitele, až po umytí nádobí v kuchyni. Ale paní Kubíčková přišla s nápadem darování plyšáků do dětských domovů. „ Udělejme radost dětem, které si nemohou dovolit koupit žádnou hračku“.

Tento návrh vyhrál nad všemi. Ještě ten den děti vyráběly plakáty a rozvěšovaly je po škole, někteří žáci dokonce i po městě.

Zapojila se většina druhé třídy a jejich paní asistentky. Ale to není všechno! Zpráva se roznesla po škole a přidali se i další žáci ze třetí a šesté třídy.

Diakonii Broumov předáme 147 plyšáků, které poputují dětem!

Všem zúčastněným na této akci pěkně děkujeme.

Druháčci s paní učitelkou

11112014301

DOBRÝ SKUTEK 3. TŘÍDY

Ve třetí třídě jsme se rozhodli jako dobrý skutek uklidit náměstí v Dubé. Čekali jsme na dobré počasí a v pátek třetí hodinu jsme se vyzbrojili rukavicemi a pytli a vyrazili na náměstí. Děti byly velmi šikovné a sbíraly všechny odpadky malé i velké. Rádi jsme takto přispěly k hezkému prostředí v Dubé.

Gabriela Havránková a děti ze III. třídy