Dobyvatel

autor: | 26. června 2014 | Akce školy, Aktuality

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAVe druhém pololetí letošního školního roku proběhl v naší škole dlouhodobý turnaj ve znalostní online hře Dobyvatel. Soutěže se zúčastnila valná většina žáků druhého stupně. Soutěžící museli prokázat všeobecné znalosti z mnoha oborů (např. historie, geografie, biologie, přírodopis, sport, kultura aj.)

V soutěži proběhla nejdříve skupinová fáze, ze které se zhruba polovina soutěžících dostala do části vyřazovací. Žáci byli rozděleni do dvou výkonnostních skupin podle ročníků. V kategorii 6. a 7. ročník se do finále dostali Theodor Veselý ze sedmého ročníku a Petr Kohout z ročníku šestého. Petr se stal vítězem tohoto finále a prokázal opravdu značné znalosti. V kategorii 8. a 9. ročník se do finále probojovali Petr Melincsjár z deváté třídy a Zuzka Ptáčková z třídy osmé. Zuzka toto finále vyhrála a stala se tak vítězem své kategorie.

V závěrečném souboji šampionů získala Zuzka Ptáčková titul absolutního vítěze ze ZŠ Dubá.

Všichni finalisté byli odměněni naší školou zajímavými encyklopediemi, ve kterých mohou nalézat odpovědi na otázky, jejichž řešení pro ně bylo problematické. Všem soutěžícím děkujeme za nadšený přístup ke hře, fair-play a hojnou účast. Těšíme se na příští ročník.

Tomáš Bartoš