Expedice

autor: | 10. dubna 2015 | Akce školy, Aktuality

EXPEDICE  HASTINGS  2015

V posledním březnovém týdnu jsme se se čtyřmi kluky ze 7. třídy, bratrem jednoho z nich, který je již na střední škole a jedním studentem tercie českolipského gymnázia vypravili na studijně-poznávací zájezd do Velké Británie.

Z Dubé jsme vyrazili v podvečer v neděli, cestou ještě zastavili v Praze, obligátně u McDonaldu na Rozvadově a pak jsme již pouze s několika krátkými přestávkami mířili do Anglie. Přes moře jsme jeli trajektem a dopoledne v 10 hodin jsme se již procházeli po Canterbury. V Canterbury je jedna z největších a nejstarších katedrál v Británii.

Z Canterbury jsme pak pokračovali do Hastingsu, který byl na dalších pět dní naším zámořským domovem. Zde jsme navštívili pozůstatky hradu, který byl původním královským sídlem,  jeskyně, kde si pašeráci ukrývali svůj kontraband z Francie, a pak jsme přes staré město a moderní centrum došli ke škole, kde si nás rozebraly hostitelské rodiny.

V úterý, ve středu a ve čtvrtek dopoledne měli kluci výuku ve škole s ostatními dětmi z našeho zájezdu, které byly ze Žamberka. Výuku vedli angličtí učitelé a probíhala formou různých zábavných aktivit.

Odpoledne po škole jsme jezdili po výletech: Battle, místo bitvy u Hastingsu v roce 1066, Rye rybářské městečko, Brighton lázeňské město na jižním pobřeží a město Eastbourne.

V pátek ráno jsme se rozloučili se s našimi rodinami a vyjeli do Londýna. Tam jsme byli celý den a měli jsme tedy možnost vidět známé turistické atrakce: London eye, Big Ben a parlament, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, Picadilly Circus a Leicester square. Několik hodin jsme také pobyli v Britském muzeu, které ovšem nabízí tolik exponátů, že jsme viděli pouhý zlomek. Svoji návštěvu Londýna jsme zakončili na Covent Garden, což je místo proslulé značkovými obchody a produkcí pouličních umělců.

Večer jsme se opět sešli s našimi řidiči a nastoupili do autobusu na naší poslední jízdu domů. V Dubé jsme byli zpátky v sobotu odpoledne. Unavení, ale plní zážitků a dojmů, zlepšenou angličtinou, pár dárky a suvenýry a také novými kamarády.

Ačkoliv jsme byli na konci března, počasí nám opravdu přálo, bylo slunečno a teploty byly příznivé.

Doufám, že za pár let opět vyrazíme a v hojnějším počtu.

Gabriela Havránková

Vyučující AJ