Finanční dílna

autor: | 6. prosince 2016 | Akce školy, Aktuality

Finanční dílna na SPoSŠ

Ve čtvrtek 1.prosince navštívili žáci 9.třídy SPoSŠ v České Lípě. Přivítala je ředitelka školy Mgr.Eva Matoušková a zároveň všem ukázala celou školou a podala informaci o studiu.

Po prohlídce se žáci účastnili výukové hodiny finanční gramotnosti, která proběhla formou strategické hry. Ve dvojicích simulovali reálné hospodaření domácnosti a její finanční rozhodování. Používali běžné produkty jako je stavební spoření, hypotéky a čelili stejným situacím jako v životě. Prostřednictvím hry se tak žáci naučili nejdůležitější pravidla, jak získat kontrolu nad svými financemi.

Postřehy žáků:

Nikola Knesplová

Po prohlídce jsme šli do třídy, kde na nás čekali dvě paní učitelky, které nám řekli několik informací o financích. Poté jsme se rozdělili do dvojic a měli jsme příležitost si zahrát hru na toto téma – trochu jako Dostihy a sázky. V tomto klání jsme museli do určitého věku našetřit na nějaký cíl (koupě bytu, dovolená aj.). Hra nás moc bavila.

Matyáš Hruzík

Ve škole na nás byli příjemní a hra byla poučná.

Mgr. Miroslava Sochová

dscn7680 dscn7681 dscn7682 dscn7683 dscn7684 dscn7685 dscn7686 dscn7687 dscn7688