Finanční gramotnost

autor: | 12. prosince 2014 | Akce školy, Aktuality

Soutěž FINANČNÍ GRAMOTNOST

Již potřetí se naše škola účastnila soutěže organizované pro žáky 9. tříd základních škol ve znalostech v oblasti finanční gramotnosti. Okresní kolo se konalo 8. 12. 2014 v budově SPoSŠ v České Lípě. Vybraní zástupci Karolína Pangrácová, Markéta Ptáčková a Jakub Vorel reprezentovali školu ve třech disciplínách. Nejprve Karolína prezentovala svůj tým v anglickém jazyce. Pak společně vyplnili test týkající se finanční gramotnosti a nakonec v případové studii ukázali, že rozumí problematice rodinného a osobního rozpočtu. V silné konkurenci 10 škol z celého okresu obsadili krásné 3. místo.

A jak soutěž prožívala Kája?

Celkem  jsem se bála, ale na soutěži byla příjemná atmosféra a milý přístup. Škola byla pěkná a žáci i kantoři milí.

Před mou prezentací jsem byla hodně nervózní, ale vše proběhlo hladce. Myslím, že se nám prezentace povedla, i když nebyla za plný počet bodů. Co se testů týče, nebyly těžké, jen stačilo přemýšlet. Úlohy byly praktické, ze života. Mezi jednotlivými disciplínami jsme měli dostatečnou pauzu na občerstvení, celou dobu byla k dispozici voda.

1. místo jsem nečekala a ani výhru 100,- Kč. Obojí mě velmi potěšilo.

Všem třem gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Mgr.Miroslava Sochová

OK FG 2014 002 kom. OK FG 2014 003 kom. OK FG 2014 005 kom. OK FG 2014 006 kom.