Fyzikální olympiáda

autor: | 29. března 2016 | Akce školy, Aktuality

Olympiáda z fyziky.

Po matematické olympiádě je to druhá nejstarší česká oborová olympiáda. V letošním školním roce 2015/16 se koná již 57. ročník a naše škola se podobně jako loni této soutěže účastnila. Od září do začátku března probíhalo školní kolo, ve kterém bylo zadáno sedm příkladů z různých oborů fyziky např. mechaniky, hydromechaniky, termiky. Pro každou úlohu byl stanoven maximální počet 10 bodů a úspěšný řešitel prvního kola byl ten, který dostal v pěti úlohách alespoň 5 bodů.

Na naší škole začalo řešit příklady šest žáků, ale do okresního kola postoupil Timotej Exner a Petr Kohout – žáci 8. ročníku. Ti se ve středu 23. 3. 2016 na Gymnáziu Česká Lípa zapojili do řešení dalších čtyř nelehkých úloh. A se zadáním si poradili velice dobře. V konkurenci Gymnázia Česká Lípa, ZŠ U Lesa Nový Bor, ZŠ nám. Míru Nový Bor a ZŠ Pátova Česká Lípa obsadil Tim krásné 5. místo a Petr dosáhl na 11. umístění.

Gratuluji a děkuji za reprezentaci školy.

Mgr. Miroslava Sochová

Fyzikální olympiáda v této kategorii byla rozhodně zase něco nového. Příklady byly zajímavé a bavily mě. Ve stresu jsem nebyl, bral jsem to tak, že si to pouze vyzkouším. To jsem udělal a této zkušenosti nelituji.

Timotej Horacio Exner

Ve středu 23. 3. 2016 jsem se já, Petr Kohout a Tim Exner účastnili okresního kola olympiády ve fyzice v kategorii pro osmou třídu. Ze soutěže jsem byl velmi nervózní, ale bral jsem to jako zkušenost, která mi hodně přinese a která mě připraví na jiné důležité zkoušky a testy. Během čtyř hodin jsme měli vypočítat čtyři příklady. Možná to zní jednoduše, ale ty úlohy nebyly snadné, a tak mi to s časem vycházelo akorát. Přál jsem si, abych měl aspoň v jedné úloze nějaké body, a to se mi splnilo. Z České Lípy jsem tak odjížděl spokojen a s tím, že to příště zkusím znovu.

Petr Kohout

DSCN6113 DSCN6114 DSCN6115